Meelis Mandel: Teeme 20. augusti tööpäevaks

20. mai 2009, 15:08

Lätlased
otsustasid täna teha puhkepäevaks jaanidele eelneva esmaspäeva, 22. juuni.
Täpsemalt, viia see tööpäev üle laupäevale, 20. juunile.

Mu meelest täiesti mõtlematu samm riigilt, kus majanduslangus on kohe ületamas 20%. Kas keegi arvab, et sel laupäeval on mingi kange töötegemine?! Iga puhkepäev lisaks nädalavahetustele kahandab rohmaka arvestuse järgi SKPd ca 0,3-0,4%. Sel päeval riigile tervikuna arvestatavat lisaväärtust ei looda, kuigi raha liigub riigis kasvõi seeläbi, et tarbitakse enam. Samas aga kontorid välismaailmaga ei suhtle, eksporti ei toimu, lepinguid ei sõlmita.

Mis oleks, kui teeks hoopis vastupidi lätlastele? Kahandaks selliste riiklike pühade arvu, mis pole rahvusvahelised? Jätaks jõulud, lihavõtted, vabariigi sünnipäeva ja jaanipäeva kõrvale... mis üle jääb? Arusaadav, taasiseseisvumise päev 20. august, tänavu neljapäev. Mu meelest võiks valitsus erakorraliselt, viidates keerulisele majandusolukorrale, sel (ja ehk ka järgmisel) aastal 20. augusti tavaliseks tööpäevaks teha. Las olla lihtsalt lipupäev. Taas.

Praegusel ajal pole ükski otsus imelik. Tehakse raskeid ja väga raskeid otsuseid igal rindel alates perekonnast kuni riigini. Murtakse pensionisüsteeme, eelnevaid lubadusi ja mida kõike veel. Arusaadav. Headel aegadel kokku lepitu tuleb keerulisematel aegadel unustada. Üks lisatööpäev Eestile kuluks marjaks ära meile kõigile. Mis oleks, kui tähistaks taasiseseisvumist tänavu erakorraliselt tööga?

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. May 2009, 15:13
Otsi:

Ava täpsem otsing