USA on asutamas finants-tarbijakaitset

20. mai 2009, 19:24

Obama administratsioonis on aktiivselt
arutusel asutuse loomine, mis kaitseks tarbijate õigusi hüpoteeklaenude,
krediitkaartide ja investeerimisfondide valdkonnas.

Mitme asjaga kursis oleva allika teatel oleks plaanitaval asutusel laialdased volitused finantstoodete tarbijate kaitsel, kirjutas Los Angeles Times. Asutuse loomine oleks üks valitsuse olulisemaid seni tegemata samme rahanduse järelevalvesüsteemi uuendamisel, samuti üks esimesi samme taoliste finantskriisi põhjuste nagu röövellikud kinnisvaralaenud pihta.

Kavad uue institutsiooni ülesehitusest on veel ebaselged, kuid volitused tulevad laiad kindlustamaks, et igasuguste laenude ja muude finantstoodete tingimused ja turustamine oleks kooskõlas tavatarbija huvidega. Allikate teatel, kes tänu arutelude jätkumisele soovisid jääda anonüümseks, on alanud kõnelused finantsvaldkonna juhtide, seadusandjate ja rahandusekspertidega sellest ettepanekust, mis nõuab seaduseks vormimist. Tähtsamad poliitikud käsitlesid küsimust eile õhtusöögil rahandusministeeriumis.

Vastutus finantstoodete tarbijajärelevalve eest on praegu jaotatud hulga asutuste vahel, kellest mõne jaoks ei kuulu see põhiülesannete hulka ning mõnede finantstoodete üle pole mingit järelevalvet.

Käesolev plaan leiab finantsvaldkonnast ilmselt märgatavat vastuseisu, kirjutas ajaleht.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. May 2009, 19:24
Otsi:

Ava täpsem otsing