Esmaspäev 5. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Nordea: ettevõtete pankrotid pole panga huvi

21. mai 2009, 15:14

Usun, et probleemid pangaga suhtlemisel
võivad tekkida juhul, kui panga poole pöördutakse liiga hilja, ütles Nordea
panga Eesti korporatiivpanganduse juht Andreas Laane.

"Laenupuhkuste ja -pikenduste saamine eeldab lepingu osapoolte avatud suhtlemist. Usun, et probleemid pangaga suhtlemisel võivad tekkida juhul, kui panga poole pöördutakse alles siis, kui probleemid ettevõttes on juba nii suured, et neid on raske lahendada," kommenteeris ta.

Laane lisas, et edukaks läbirääkimiseks, näiteks laenu maksepuhkuse saamiseks, tuleks pangaga dialoogi alustada juba esimeste ohumärkide terendamisel. "Loomulikult eeldab maksepuhkuse saamine konkreetse tegevuskava olemasolu, on vaja selgust mida tehakse selleks, et taastuks ettevõtte võime oma kohustustega tulevikus toime tulla. Usun, et neid kaht lihtsat põhimõtet järgides on ettevõtjal väga head võimalused laenupuhkuse saamiseks," rääkis ta.

"Laenu saamiseks peab ettevõtte aruandlus olema korrektne, läbipaistev ja arusaadav. Siiani oleme rahastanud ettevõtteid, kellel on korrektne krediidiajalugu ning kes panustavad efektiivsuse kasvule," selgitas Laane.

Nordea panga põhimõtted ettevõtete krediteerimises ei ole viimasel ajal oluliselt mutunud. Nordea on läbi aegade olnud alalhoidlik, tasakaalukas ning ei ole tormanud moevooludega kaasa. Seetõttu ei ole tekkinud vajadust (ja seda ka majanduskeskkonna drastilise muutumise korral) teha oma poliitikas põhimõttelisi muudatusi, märkis ta.

"Mis puudutab süüdistusi, et pangad soodustavad ettevõtete pankrotte, siis isiklikult pean selliseid väiteid alusetuks ning kindlasti ei ole panga huvides ettevõtete pankrotid," ütles Laane.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. May 2009, 15:15
Otsi:

Ava täpsem otsing