Arco Vara koosolek jäi ära, sest Toomas Tool ei tulnud kohale

Annika Matson 22. mai 2009, 09:17

Täna hommikul kell 9 algama pidanud Arco
Vara aktsionäride koosolek jäi ära, kuna kohal polnud piisavalt aktsionäre.
Arco Vara täpsustas, et aktsionäride üldkoosoleku kvoorum ei tulnud kokku, kuid
mitte ainult Toomas Tooli tõttu.

"Meil on teisi aktsionäre veel, kelle kohalviibimisega oleks kvoorum kokku tulnud," oli ettevõtte kommentaar. Kvoorum oleks kokku tulnud, kui kohal oleks olnud ka SEB esindaja.

"Meil on praeguse seisuga 1897 aktsionäri, kellest on kohal vaid 12 aktsionäri ja see teeb 44,8 protsenti hääleõiguslikest aktsionäridest," nentis Arco Vara juhatuse esimees Lembit Tampere koosolekut sisse juhatades. Eelkõige jäi tulemata Toomas Tool.

Järgmise üldkoosoleku aja kohta ütles Tampere, et vastavalt seadusele ja Arco Vara põhikirjale, kui üldkoosolekul ei ole esindatud nõutav arv hääli, kutsub juhatus 3 nädala jooksul, kuid mitte varem kui 7 päeva pärast kokku uue üldkoosoleku. Tulenedes eeltoodust kutsub Arco Vara juhatus kokku sama päevakorraga aktsionäride uue korralise üldkoosoleku 4. juuniks 2009 kell 9.00 Tallinnas, aadressil Narva mnt 7C, Reval Hotel Central.

Tampere märkis veel, et vastavalt äriseadusele ei ole pärast ärajäänud aktsionäride üldkoosolekut teisel üldkoosolekul aktsionäride arv kvoorumi kokkusaamisel oluline, st olenemata hääleõiguslikest aktsionäride arvust on koosolek otsustusvõimeline, küll aga peavad esimeseks koosolekuks väljakuulutatud päevakorrapunktid jääma samaks.

Tänase päeva seisuga on väärtpaberite keskregistri andmetel Arco Vara suurim aktsionär Toomas Tool läbi ettevõtte Freier Projekt, kelle osalus küündis üle 23,4 protsendi. Tool ei kuulu Arco Vara juhtorganitesse. Viimati ostis Äripäeva andmetel Tool Arco Vara aktsiaid juurde 27. aprillil.

Suuruselt teine osalus firmas on läbi ettevõtte Toletum Arco Vara nõukogu liikmel Richard Tomingasel, kellel on kokku 21,7 protsenti aktsiatest. Kolmandana omab osalust samuti nõukogu liige Hillar-Peeter Luitsalu läbi oma firma HM Investeeringud. 21,6protsendine osalus jääb napilt alla Tomingasele.

Korralise üldkoosoleku päevakorras oli kolm punkti: 2008. majandusaasta aruande kinnitamine, kasumi jaotamise otsustamine ja audiitori valimine. Nõukogu poolt oli aktsionäridele tehtud ettepanek katta kahjum seisuga 31.12.2008 summas 984,7 miljonit krooni järgmiselt: ülekursi arvelt 712,5 miljonit krooni ning järelejäänud kahjum summas 272,2 miljonit krooni katta tulevaste perioodide kasumi arvelt.

Hääleõiguslike aktsionäride nimekiri fikseeriti üldkoosoleku toimumise päevale eelneva päeva ehk eile õhtul kell 23:59. Korralisest aktsionäride koosolekust osavõtjate registreerimine algas täna kell 8.30.

Taust

Suurimad Arco Vara aktsionärid EVK andmetel 22. mai seisuga:

FREIER PROJEKT OÜ 23,4652 %
OÜ TOLETUM 21,7439 %
OÜ HM INVESTEERINGUD 21,6992 %
SKANDINAVISKA ENSKILDA BANKEN AB CLIENTS 13,4546 %
GAMMA HOLDING OÜ 3,4109 %
SEB KASVUFOND 1,6920 %
CENTRAL SECURITIES DEPOSITORY OF LITHUANIA 1,4816 %

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. June 2009, 12:51
Otsi:

Ava täpsem otsing