Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Parts käis Zincpotti ning Paldiski Tehnoparki kaemas

22. mai 2009, 17:48

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan
Parts väisas tänasel Paldiski-visiidil kuumtsinkimistehast Zincpot ning Paldiski
Tehnoparki.

Tsinkimistehase teatel ütles Parts, et soovib näha tegelikku koostööd metallisektoris, millel ka praeguses majandusolukorras on oma võimalused. Partsu sõnul omab moodsa sisseseadega Zincpot selget ekspordipotentsiaali.

Paldiski Tsingipada ASi ehk Zincpoti tegevjuht Peeter Poolake tutvustas ministrile Zincpoti uusimat investeeringut, teraskonstruktsioonide kuumtsinkimist koos passiveerimisega, mis on Balti riikides ainulaadne. Passiveerimine on tsingitud pinna järeltöötlusprotsess, mis annab terast kaitsvale tsingikihile omakorda oksüdeerumiskaitse ning loob head tehnilised eeldused tsingitud pinna värvimiseks.

Poolakese sõnul tuleb tootmist täiustada just praegu, et olla majandusolukorra paranedes konkurentsivõimeline. Lähitulevikus kavatseb Zincpot välja arendada keermestatud- ja pisidetailide kõrgel temperatuuril tsentrifuugtsinkimise tehnoloogia.

Poolake lisas, et tellimuste nimel konkureerimisel tähtsustavad kliendid üha enam moodsa sisseseade ning paindliku töökorraldusega ettevõtteid, mille teenuste valik on lai ning hinnad on atraktiivsed.

Üle 160 miljoni krooni maksma läinud Zincpot alustas tööd detsembris 2008 Paldiski Tehnopargis, kus varem asus nõukogude allveelaevnike väljaõppekeskus. Zincpoti tsinkimisvann on 7 meetrit pikk, 1,5 meetrit lai ja 2,8 meetrit sügav ning tsingitava detaili maksimaalne kaal on 5,3 tonni.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. July 2009, 12:06
Otsi:

Ava täpsem otsing