Rahapesu andmebüroo alustas koostööd notarite ja advokaatidega

22. mai 2009, 09:32

Rahapesu andmebüroo sõlmis kokkulepped
Notarite Koja ja Eesti Advokatuuriga, et tõkestada Eesti rahandussüsteemi
ning majandusruumi kasutamist rahapesuks ja terrorismi rahastamiseks ning
korraldada sellealast koostööd.

"Koostöökokkulepetega määrati ära selge vastutusvaldkondade jaotus, regulaarse ning operatiivse teabevahetuse ja täiendkoolituse põhimõtted," ütles rahapesu andmebüroo juht Raul Vahtra. Tema sõnul said lisaks rahapesu andmebüroole ja finantsinspektsioonile 2008. aasta alguses kehtima hakanud uue rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse tulemusena endale järelevalvefunktsiooni ka Notarite Koda ning advokatuuri juhatus.

Advokatuuri esimehe Aivar Pilve sõnul tuleb seadusest lähtuvalt tegeleda rahapesu tõkestamise ehk ennetamisega. "Advokaadid on oma tegevuses juhindunud rahapesu tõkestamise seadusest ning advokatuuri juhatuse poolt välja töötatud juhenditest, kuid jätkuvalt tuleb oluliseks pidada koolitusi antud teemal ning jooksvat infovahetust," ütles ta. Pilv lisas, et veebruaris korraldas advokatuur rahapesu tõkestamise koolituse, mis oli advokaatide seas menukas ning viitas vajadusele teemat põhjalikumalt käsitleda.

Kuna rahapesu tõkestamise alase järelevalve näol on Notarite Koja ning advokatuuri jaoks tegemist uue funktsiooniga, toimus mais kolme osapoole vahel ka ühiskohtumine, kus arutati 2008. aasta järelevalvetulemusi, saadud kogemusi ning töös esilekerkinud küsimusi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. May 2009, 09:32
Otsi:

Ava täpsem otsing