Maailm on täis optimiste

25. mai 2009, 13:00

Ülemaailmsel küsitlusel põhinevas uurimuses
leiti, et hoolimata praegustest majandusraskustest valitseb kogu maailmas
optimism.

Kõige lootusrikkamalt vaatavad tulevikku iirlased, brasiillased, taanlased ja uusmeremaalased. USA on optimistide edetabelis kümnendal kohal, kirjutas LiveScience.

Peaaegu 90 protsenti inimestest üle maailma arvab, et järgmisel viiel aastal on elu sama hea või paremgi kui praegu. 95 protsenti inimestest usub, et viie aasta pärast on nende elu parem kui viis aastat tagasi.

Kansase ülikooli teadlaste poolt läbi viidud uurimus näitab, et inimesed on loomult optimistid.
"Tulemused tõestavad, et optimism on laialt levinud fenomen,“ kinnitas ka uurimuse esimene autor, Kansase ülikooli psühholoogiateadlane Matthew Gallagher.

Tulemused pole siiski päris üllatavad. Ka varasemates uurimustes on näidatud, et optimism on inimeste hulgas üldlevinud omadus. Inimesed usuvad, et nad elavad kauem ja on edukamad kui keskmine inimene, samuti alahinnatakse näiteks oma abielu lahutamise tõenäosust.

On näidatud ka, et optimism suureneb vanuse lisanduses. Kuid see on ainult hea – 2004. aastal avaldatud uurimuse kohaselt elavad optimistid kauem kui pessimistid.

Optimism oli uurimuse kohaselt madalaim Zimbabwes, Egiptuses, Haitil ja Bulgaarias. Kokku viidi küsitlus läbi 150 000 täiskasvanud inimese seas 140 riigis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. September 2009, 13:37
Otsi:

Ava täpsem otsing