Arco Vara hakkab haldama valmisvara

Virge Haavasalu 26. mai 2009, 00:00

"Varahaldusettevõtte asutamine on meie jaoks loogiline ning vajalik samm, sest Arco Vara peab kinnisvara arenduse väärtusahela lõpuni loomiseks omama võimekust ka juba arendatud toodete haldamiseks," ütles Tampere.

Tema sõnul näeb Arco Vara võimalusi oma äri arendamiseks ka kriisi ajal. "Samuti tuleb raskel ajal lisaks igapäevategevustele tulevikuplaanidega tegeleda. Iga kriis saab ükskord läbi ja praegusel raskel ajal pannakse paika järgmise tõusu alustalad ning jõujooned," märkis Tampere.

Varahaldusfirma Baltic Property Trust Eesti ja Läti regiooni juht Indrek Hääl uskus, et Arco Vara varahaldusettevõtte loomise eesmärk võiks olla saavutada stabiilsemat rahavoogu. "Üks ilmselge põhjus selletaolisse valdkonda sisenemisel on otsida ettevõttele stabiilsemaid rahavoogusid," ütles Hääl. "See on praegu üks Arco suurimaid probleeme," lisas ta.

Hääle arvates võib Arco Vara üritada leida kinnisvarafondi loomisega oma arendustoodetele n-ö parkimiskohta ning samas jääda neid projekte majandama. "Kindlasti vaadatakse ka teiste arendajate projekte, kuid siin on kindlasti võimalik huvide konflikt eelkõige investorite silmis ning paratamatult tekib kahtlusi objektiivsuses," leidis Hääl.

Arco Vara suunitlus on Hääle sõnul kogu aeg olnud iga väärtusahela lüli ärakasutamine. "Kõige ilmekam näide on vast see, kui ettevõte ise arendab ning müüb oma arendatud tooteid ning samas pakub müügiteenust teistele arendajatele," arvas Hääl.

"Jään huviga ootama detaile, millist fonditoodet nad müüma hakkavad ja milline on nende strateegia," ütles ta.

Kunagi kahasse Arco Varaga kinnisvarafondi juhtinud varahaldusfirma East Capital Balti esinduse juht Gert Tiivas ei osanud uudist eriti kommenteerida. "Mul oleks ka väga huvitav teada," vastas ta palvele avaldada arvamust uue varahaldusettevõtte loomise eesmärkidest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:06
Otsi:

Ava täpsem otsing