Naised ei promo vaktsiini

26. mai 2009, 00:00

Peame vajalikuks vastata 5. mai Meditsiiniuudistes avaldatud artiklile "Naised promovad vaktsiini". MTÜ Naised Emakakaelavähi Vastu loomise peamiseks põhjuseks sai asjaolu, et nii mõnelgi meist on tulnud kokku puutuda vähi laastava toimega ning seetõttu soovime anda oma isiklikku panust ennetustööle.

Rahaliste vahendite hankimisel ja taotlemisel oleme lähtunud pritsiibist, et esmalt töötame välja projekti kava, mis baseerub vaid meie analüüsitud hinnangutel.

Kõik, mida on võimalik teha ise, teeme tasuta ja vabatahtlikkuse printsiibil. Tihtilugu jääb viimasest siiski väheks ning siis saadame oma taotlused laiali kõigile, kellelt on heategevusse panustamist võimalik loota. Projektide rahastajad meie projektide sisu dikteerida ei saa.Meid toetavad erinevad ettevõtted oma teenuste ja kaupadega. Meie toetajate seas on ka ravimifirmasid.

Oleme saanud neilt rahalist toetust eelnevalt valmis kirjutatud projektidele ja konkreetsetele kuluartiklitele. Näiteks taskukalendrite tootmine, kus peal meie logo (ei sõnagi ravimifirmast), kütuse ostuks ja/või öömaja eest tasumiseks "Laulge kaasa" tuuril, küsitlusankeetidele kuluva paberi ostuks jne. Seni, kuni meie toetajad ei dikteeri meie tegevust, võtame me neilt raha vastu.

Meil on suhteliselt adekvaatne, kuid siiski pinnapealne info vaktsiinidega seonduva kohta ja ka parima tahtmise juures ei saa me võtta endale vastutust tegeleda vaktsiinide promoga. Kuid me ei väldi ka paatoslikult seda teemat, sest see on osa emakakaelavähi ennetustööst.

MTÜ Naised Emakakaelavähi Vastu ei ole käinud nõutamas emakakaelavähi vaktsiini riikliku immuniseerimiskavva lisamist.

Sotsiaalkampaania telereklaamis "Elusana oled ilusam" ei räägita sõnagi vaktsiinist. Selle reklaami tootja on MTÜ Naised Emakakaelavähi Vastu, toetanud on seda reklaamiagentuur ja TV3. Meid ei ole kokku kutsunud ükski rahvusvaheline ega Eesti organisatsioon, äriühing, ettevõte ega muu juriidiline isik. MTÜ Naised Emakakaelavähi Vastu registreeriti 1. märtsil 2007 ning alles poolteist aastat hiljem, novembris 2008, loodi WACC, seesama, mille üleskutsel me väidetavalt loodud oleme.

Meie MTÜ liige Gerly Kedelauk käis rahvusvaheliselt loodud WACC esimesel rahvusvahelisel konverentsil. Sellel konverentsil ei propageeritud emakakaelavähi-vastast vaktsiini. Reklaamklipp, kus üks meie liikmetest, Heti Tulve, ütleb lause: "vaktsineeri end", ei ole MTÜ Naised Emakaelavähi Vastu projekt. Reklaamklipi autor on Eesti Vähiliit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing