Reede 24. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Evli leivalt lahkus mullu ligi veerandsada inimest

26. mai 2009, 17:24

Aasta hiigelkahjumiga lõpetanud
Evli Securities AS katkestas mullu töösuhte 24 inimesega, kellest 17 lahkus
omal soovil ning seitse ametliku koondamisega.

Ettevõtte juhatuse esimehe Aidas Galubickase ja juhatuse liikme Egle Pilve sõnul lahkus omal soovil 17 ja koondamisega seitse inimest. Evli säästab lahkunud ja vabastatud töötajatelt, kaasa arvatud juhatuse liikmelt, ligikaudu 50% tippaja palgakuludest.

Ettevõtte majandusaasta aruandest hakkab silma, et vaatamata rohkem kui 50 miljoni kroonisele kahjumile on juhatuse ja nõukogu liikmetele heldelt makstud. Mulluseid juhatuse ja nõukogu tasusid mõjutasid ka lepingute lõpetamisel makstud hüvitised.

"2008. aastal toimus juhatuses ja nõukogus mitmeid muudatusi. Juhatuse liige saab tavaliselt tema positsioonile ja kohustustele vastavat kuutasu, nõukogu liige ei saa aga mingit tasu. See tähendab, et juhatuse ja nõukogu liikmete 2008. aasta tasud varasemast ei erine, välja arvatud hüvitis, mis maksti lepingute lõpetamisel. 2008. aasta jooksul juhtkonnale preemiat ei makstud," vastasid Galubickas ja Pilv küsimusele, kuidas mõjutasid halvenenud majandustulemused juhatuse ja nõukogu liikmete tasusid.

Hiigelkahjumi peamiseks põhjuseks nimetasid Evli juhid Poola tütarettevõtte sulgemist ja Läti ning Leedu tütarettevõtete ühendamist Evli Securities ASiga, nagu ka Evli Riia haru tegevuse lõpetamist ning muid kulukärped Evli grupi sees. Kuna äri ja tegevus Poolas lõppes, müüs Evli ka oma osaluse Evli Securities S.A.s, ostjaks oli kaasaktsionär.

"Õieti nägi Evli juhatus ja nõukogu majanduslikku tagasikäiku ette juba 2008. aasta alguses ja langetas otsuseid, mis lähemal vaatlusel aitasid Evlil 2008. aasta lõpus ilmnenud tegelikust majanduskriisist üle saada. 2008. aastal kantud kaotused tagavad Evlile 2009. aastal stabiilsuse," kommenteeris Galubickas.

"Keskendume rikkuse juhtimisele ja ettevõtete rahandusele Balti riikides, näeme paranemist mõnes valdkonnas võrreldes aasta algusega, kuid praeguses keskkonnas on üsna raske anda rohkem hinnanguid ja prognoose," ütles ta 2009. aasta kohta.

SEB Enskilda: nõustamisäri taastub šokist

SEB Enskilda juhatuse liige Priit Koit ütles Äripäevale, et investeerimispanga Lehman Brothersi kokkuvarisemine mõjus nõustamisärile šokina, mida on näha ja Evli Securities ASi majandustulemustest.

Mis puudutab ettevõtete rahandust, siis seal määrab tulu suuruse projektide õnnestumine ehk tehingute arv, kommenteeris Koit. Sissetuleku teine pool on seotud aktsiavahendusega. Aasta teisel poolel kadus börsil käive ja seega kuivasid vahendustasud kokku.

"Eks ta oli keeruline," sõnas Koit. "Eelmise aasta sügisel, pärast Lehman Brothersi kokkukukkumist, toimus šokk."

Enamus ühinemis- ning ülevõtmistehinguid tehti laenuga ja suhtumine sellistesse tehingutesse muutus möödunud sügisel konservatiivsemaks. Eks plaane on jätkuvalt, kuid eelmise aasta lõpus tehinguid ei toimunud," sõnas Koit.

"Hetkel on niimoodi, et eelmise sügise šokist on inimesed üle saamas," sõnas Koit. Kuna ettevõtete ostu-müügitehinguid valmistatakse ette ligikaudu kuus kuud, avaldas Koit arvamust, et aasta teises pooles hakkab taas tehinguid toimuma ja nõustamisäri jälle sisse tooma. Ses mõttes võib aprillis toimunud ja Evli nõustatud Ekspress Hotline müüki n-ö esimeseks pääsukeseks lugeda.

Evli Securities jäi möödunud aastal 41,3 miljoni kroonise käibe juures 54,1 miljoni krooniga kahjumisse. Aasta varem oli Evli kahjum 99,7miljonilise käibe juures 9,7 miljonit krooni.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. May 2009, 19:54
Otsi:

Ava täpsem otsing