Apple saab taas häid soovitusi

Tõnis Oja 27. mai 2009, 00:00

Kui veel aasta tagasi julgesid Apple'i aktsia kohta positiivseid prognoose teha vaid üksikud ullikesed, siis viimastel nädalatel on positiivsete arvajate hääl läinud järjest valjemaks.

Eile tõstis kultustelefoni iPhone, maailma populaarseima mp3-mängija iPod ning Mac-arvuti tootja Apple'i soovitust investeerimispank Morgan Stanley.

"Turg alahindab nõudlust iPhone'i mobiiltelefonide järele," kirjutas klientidele saadetud raportis investeerimispanga analüütik Kathryn Huberty.

Pärast seda, kui Huberty alandas möödunud aasta juulis Apple'i aktsia soovitust, oli aktsia hind möödunud nädala lõpuks kukkunud 24 protsenti, kirjutas uudisteagentuur Bloomberg.

Apple alandab tõenäoliselt olemasolevate telefonide hindu, arvas analüütik, kes prognoosis nõudluse 50protsendilist kasvu juhul, kui hinda langetatakse 50, ning 100protsendilist kasvu juhul, kui telefonide hind langeb 100 dollarit. Huberty tõstis ettevõtte iPhone'ide müügiprognoosi selleks finantsaastaks 42 protsenti, 24,8 miljonini, ning järgmiseks aastaks 61 protsenti, 36,2 miljoni telefonini.

iPhone'ide müügi kasv tasakaalustab iPodide ning Mac-arvutite võimalikku käibe kasvu aeglustumist ning väiksemaid marginaale.

Ka tõstis analüütik aktsia hinnasihti seniselt 105 dollarilt 180 dollarile.

Apple'i aktsia hind reageeris soovitusele eile esimese kauplemistunniga viieprotsendilise tõusuga.

Kaks nädalat tagasi soovitas investeerimispanga Piper Jaffray analüütik Gene Munster panustada ettevõtte juhi ja asutaja Steve Jobsi üllatuslikule tagasitulekule kas juuni lõpus või juuli alguses.

Ülejärgmisel nädalal algava Apple'i arendajate konverentsi peaesineja on Phil Shiller. See aga tähendab, et kohe hakkavad investorid taas muretsema Jobsi tervise pärast. Munster usub, et ettevõtte asutaja tuleb lubatud ajal tagasi.

Veel usub Munster, kes on minu arvates üks paremini Apple'it tundev analüütik, et järgmisel aastal tuleb Apple turule puutetundliku tahvelarvutiga (ekraani diagonaaliga 7-10 tolli), millest võib saada ka konkurent Amazon.comi elektroonilise lugemisseadmele Kindle.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:06
Otsi:

Ava täpsem otsing