Hasselbach: kasvatame käivet

Mariliis Pinn 28. mai 2009, 00:00

Russian Estonian Rail Services plaanib tänavu 146 miljoni kroonist käivet ja 91 miljonilist puhaskasumit. "Viie kuu tulemusi vaadetes on tariifid muutumatud püsinud ja kokkulepped klientidega ei ole muutunud," lisas Hasselbach.

Ta selgitas, et vagunite rendihinnad tõusid juba eelmisel aastal ja ka sel aastal on oodata pisikest kasvu. Kui hind jääb püsima, siis täidame plaane, lisas Hasselbach.

Firma põhieesmärk sel aastal on säilitada turupositsiooni ja laiendada ekspedeeritavate kaupade sortimenti.

Uusi vaguneid firma mahtude suurendamiseks osta ei plaani. "Pangad ei finantseeri seda. Isegi kui finantseeriks, siis oleks see raske küsimus," ütles Hasselbach. Meil on käigus muid projekte, lisas ta.

Hasselbach selgitas, et kuigi kaubavood vähenevad, pole raudteel muutused nii järsud kui näiteks autovedudes. "Kui enne oli vaguneid puudu ja me ei saanud kõiki tellimusi täita, siis nüüd saame sinna juurde anda, kus varem puudu oli," rääkis ta. Olukord on stabiilsem, kuigi konkurents on tihedam kui vanasti, lisas ta.

Russian Estonian Rail Services teenis mullu 83 miljoni kroonise käibe juures 44 miljonit puhaskasumit. Kasum suurenes aastaga 13,4% ja käive 3,6%. Suurem osa tulust - 51miljonit krooni teeniti mullu raudteevagunite rendist.

Majandusaasta aruande järgi iseloomustas Russian Estonian Rail Servicesi mullu käibe mõõdukas kasv. "2008. aasta saavutatud tootmismaht raudteevagunite ekspluatatsiooni teenuste osas oli võrreldes eelmise aastaga langenud seoses vagunite arvu vähenemisega," seisis firma aruandes.

Eelmisel aastal ettevõte märkimisväärseid investeeringuid ei teinud. Alustati Valga Depoo rekonstrueerimist, millesse investeeritakse kahel aastal 48 miljonit krooni.

Ettevõttes töötas mullu 60 inimest, tööjõukulud kasvasid 8% 11 miljoni kroonini.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:06
Otsi:

Ava täpsem otsing