BÖRS: Tallinki aktsia oli popp

28. mai 2009, 19:41

Ehkki Tallinki aktsia hind jäi täna
muutmatuks, vahetas omanikku kokku peaaegu miljon väärtpaberit ning käibeks
kujunes 5,4 miljonit krooni.

Kuna suurtehinguid sooritati erinevate maaklerfirmade kaudu, võib oletada, et kolme tehingu puhul olid ostjadmüüjad erinevad.

Homme on Tallinki finantsaasta kolmanda kvartali viimane päev ning järgmisel nädal peaks laevafirma teatama maikuu veostatistika andmed, pärast mida võib teha konkreetsemaid ennustusi ka lõppeva kvartali majandustulemustest.

Swedbank ennustas selle kuu alguses avaldatud analüüsis, et Tallink saab kolmandas kvartalis 7,2 miljonit eurot (112,7 miljonit krooni) kahjumit. Kuna neljas kvartal langeb laevafirmal kokku hooaja kulminatsiooniga, saab Tallink neljandas kvartalis panga ennustuse kohaselt 378 miljonit krooni kasumit. Aasta kokkuvõttes ennustab Swedbank laevafirmale siiski 6 miljonit eurot ehk 94 miljonit krooni kahjumit.

Sellele vaatamata on Swed shy;bank andnud Tallinki aktsiale ostusoovituse, ehkki hinnasihi alandas analüütik varasemalt 0,66 eurolt (10,33 kroonilt) 0,60 eurole (9,39 kroonile).

Kasumi suhtes positiivsem, aga aktsia hinna suhtes negatiivsem on LHV, kes ennustas kuu aja taguses raportis, et selle aasta lõppkokkuvõttes jääb Tallink nullkasumi kanti.

Aktsia hinnasihiks pani siis veel investeerimisfirma, aga praeguseks juba panga staatuse saanud LHV, 5,01 krooni ning soovituse osas ollakse neutraalsed.

Ka Tallink ise on finantsaasta suhtes võrdlemisi pessimistlik. “Arvestades seniseid arenguid ja väliste faktorite kõrget volatiilsust, mis lisavad teadmatust tuleviku osas, võib arvata, et kontsern ei saavuta käesolevaks majandusaastaks seatud eesmärke,” kinnitas ettevõte eelmise kvartali tulemuste kommentaaris. Siiski uskus ettevõte, et finantsaasta lõpuks jäädakse plussi.

Üsna oluliseks negatiivseks teguriks on Tallinkile saanud Rootsi kroon, mis pärast vahepealset kosumist on viimastel päevadel hakanud taas kukkuma.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. May 2009, 19:41
Otsi:

Ava täpsem otsing