Tööseaduse olulisim osa on veel olemata

28. mai 2009, 07:41

Sotsiaalminister Hanno Pevkur lubab
lähipäevil valitsusse saata uue töölepingu seaduse rakendusmääruste eelnõud, et
selle aasta olulisim seadus saaks ka sisuliselt 1. juulil jõustuda.

Sotsiaalministeerium saatis tänavu 27. aprillil suurele kooskõlastusringile uue töölepingu seaduse rakendusaktide eelnõud. Need on valitsuse määruse eelnõud, milleta 1. juulil jõustuvat töölepingu seadust sisuliselt kasutada ei saaks.

Paraku ei ole üliolulised eelnõud senini valitsusse kinnitamiseks jõudnud. Eelnõude paketi kooskõlastusring lõppes 13. mail. Kuigi hilinemisega, kogus ministeerium lõpuks kokku kõik eeldatud 18 kooskõlastust.

Sotsiaalminister Hanno Pevkur lubas, et 1. juunil saadab ministeerium töölepingu seaduse rakendusmäärused valitsusse kinnitamiseks.

Pevkur leiab, et kiiret pole

"Kui riigikantselei on määruste eelnõud tehniliselt ja juriidiliselt üle kontrollinud, siis valitsus paneb nad istungile ja võtab vastu, ma loodan. Praeguseks ei ole e-õigusest olulisi märkusi tulnud, mis sisu poolt puudutaks," kinnitas Pevkur.

"Ajaliselt kujuneb see niimoodi välja, et kui kooskõlastamisvõimalus e-õiguses sel reedel lõppeb, siis meil on juriidiline alus ja õigus - kui muudatusettepanekud on läbi vaadatud - need rakendusaktide eelnõud valitsusse saata," kirjeldas Pevkur eelnõude menetlemise korda.

Kõige esmasem aeg, mil valitsus saaks määruste eelnõud vastu võtta, oleks 4. juuni.

"Puhtalt tehniline küsimus. Seal ei ole mingisugust sisulist või ajalist probleemi. Me ei ole kindlasti oma asjadega kuskil maas," rõhutas Pevkur.

Tööõigusbüroo Labour Consulting OÜ tegevdirektor Thea Rohtla sõnul ta ei muretse võimaliku toppama jäämise pärast. "Juba praegu on need e-õiguse portaalis nähtavad," sõnas Rohtla.

Sokos Hotel Viru personalijuht Maret Kaldmaa lausus, et nende hotellis on kehtestatud päris oma kord näiteks komandeeringutasude maksmiseks.

"See lähtub praegu kehtivast määrusest. Kui enne 1. juulit ei võeta vastu uut määrust, jääb kehtime praegune," ei näe Kaldmaa probleemi.


Tasub teada

1. juulil jõustuvad rakendusmäärused

* töötasu alammäära kehtestamine
* töökeskkonna ohutegurid ja tööd, mille puhul alaealise töötamine on keelatud
* töötervishoiu ja tööohutuse nõuded rasedate ja rinnaga toitvate naiste tööks
* alaealisele lubatud kerged tööd
* keskmise töötasu riigieelarvest hüvitamise kord
* avaldus kindlustushüvitise taotlemiseks koondamise korral
* koondamise korral kindlustushüvitise taotlemise avalduse vorm ja lisatavate dokumentide loetelu
* andmik riigieelarvest keskmise töötasu hüvitise taotlemiseks
* puhkusetasu ja keskmise töötasu maksmise tingimused ja kord

Allikas: e-õigus

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. June 2009, 11:37
Otsi:

Ava täpsem otsing