Esmaspäev 16. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Filmifriikide suvi

Signe Sillasoo 29. mai 2009, 00:00

Sarja "Ainult friikidele" teine hooaeg pakub Tallinna ja Tartu filmisõpradele taas vaatamiseks vanu ja väärt linateoseid. Kaheksat sel suvel kinolinale jõudvat filmi ühendab ühtne teema - piirideta armastus. Kavva on valitud tundud režissööride nagu Marcel Camus', Michael Powelli, Terrence Malicki ja mitmete teiste teosed, mis on mõjutanud oluliselt filmikunsti arengut ja omavad kindlat kohta ka filmiajaloos.

Mai lõpus alguse saanud sarja teine film "Halb ajastus", mille režissööriks Nicolas Roeg, jõuab kinolinale Tallinnas 1. ja Tartus 3. juunil. Lugu keerleb kahe täieliku vastandi, lillelapsest ja elunautlejast Milena ning psühholoog Alexi vaheliste suhete ümber. Õigemini kahe vastandi teineteise mittemõistmise ja vihkamise ja sellele järgneva ümber.

Juuni keskel kinno jõudev Marcel Camus' 1959. aastal valminud "Must Orfeus", mida on premeeritud Oscari, Kuldgloobuse ja Canne'i Kuldse Palmioksaga, võtab seevastu vaatluse alla antiikse Orfeuse ja Eurydike müüdi.

Lisaks ei puudu filmiseeriast ka kunstis ohtralt lahatud teemad nagu vaimuhaigus ja psühhopaatia. Esimesel teemal juurdleb Vene režissööri Valeri Ogorodnikovi film "Kogemus armuveetluse sonimisest", teisel aga Suurbritannias 1960ndal valminud Michael Powelli "Piilujad", mis viis kümnendit tagasi kinodesse jõudes tublisti nii publikut kui ka kriitikuid šokeeris ning ohtralt pahameelt tekitas. "Piiluja" viib vaataja Eesti inimesele nii tuttavasse perestroika aega, täpsemalt aga hullumajja. Kahe tunni jooksul püütakse lahata vaimuhaigla patsientide ja arstide igapäevast olemist, otsitakse vastust igivanale küsimusele, kas hull on ikka hull ja normaalne on ikka normaalne.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:02
Otsi:

Ava täpsem otsing