Laar: koalitsioonilepe sündis Rahvaliidu osaluseta

29. mai 2009, 17:42

IRLi esimees Mart Laar kirjutas enda
ajaveebis, et Rahvaliit koalitsioonileppe loomises kuigivõrd kaasa ei
löönud.

Mart Laari sõnul soovitas õpetaja Laur kunagi Tootsile, et juhul, kui ei jõua teha tervet rehkendust, tee vähemalt poolgi.

"Nii on see ka eile koalitsiooniläbirääkimistel kokku lepitud kavaga 2009 ja 2010 eelarve tulude ja kulude tasakaalu viimiseks. Tegelikult on rohkem küll tegu Reformierakonna ja IRL ühisosaga antud küsimuses, Rahvaliidu delegatsioon arutelus praktiliselt ei osalenud, olles oma punaste joonte juures sisse kaevunud," meenutas Laar.

IRLi juhi sõnul ei rahulda sündinud kokkulepe ilmselt Reformierakonda ega IRLi.

Kuid igal juhul on kokkuleppe olemasolu parem, kui selle puudumine. Millised on siis uue kokkuleppe punktid ja erinevused võrreldes selle ühisosaga, mille IRL eestseisus enne viimast läbirääkimisvooru tagasi lükkas:

1) Maksutõus on väiksem - tõsi küll vähe, kuid siiski.
2) Kokkuhoid suundub nüüd rohkem läbivale kokkuhoiule läbi riigivalitsemiskulude ning programmide kokkutõmbamise - mitte nii palju, kui oleks soovinud, kuid siiski.
3) Lootust varade müügist jms tõmmati realistlikumaks - mitte nii palju kui kindlustunde tekitamiseks vaja oli, kuid siiski.
4) 2009. aasta kärpevajadust suurendati - mitte nii palju, kui Eesti Pank näha tahtnuks, kuid siiski.

"Kokkuvõttes võib tõdeda, et nii 2008 kui 2009 eelarve juures tundub mulle, et olukord on Eesti majanduses raskem, kui seda jätkuvalt endale tunnistada suudame," lisas Laar.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. May 2009, 17:56
Otsi:

Ava täpsem otsing