BÖRS: General Motors vabastas pinged

01. juuni 2009, 23:17

General Motorsi kauaoodatud minek
pankrotikaitse alla vabastas finantsturud pingetes ning lennutas USA
aktsiaindeksid kuni kolmeprotsendilise tõusuni.

Dow Jonesi tööstuskeskmine kerkis 2,63 protsenti 8721,44 punktini, peamiselt tehnoloogiasektori ettevõtete hinnaliikumist peegeldav Nasdaqi koondindeksile lisandus üle kolme protsendi.

USA tööstussektor mais küll kahanes, aga kahanemine ei olnud nii suur, kui kartsid investorid. See aga ärgitab lootust, et juba 2007. aasta detsembris alanud majanduskriis hakkab mõnevõrra aeglustuma.

Teine hinnaralli põhjus on General Motorsi pankrot, mis paradoksaalsel kombel osutus hoopis kergenduseks ning aktsiaturgudele tõuke andjaks. Paistab, et Chrysleri restruktureerimine pankroti kaitse all läheb üsna libedalt ja paljud usuvad, et sama juhtub ka General Motorsiga. General Motorsi aktsia hind kerkis 8 protsenti 81 USA sendini. Ford Motori aktsia hinnale lisandus 6,09 protsenti ning väärtpaberi sulgemishinnaks kujunes 6,10 dollarit.

Laiemapõhjaline S P 500 indeks on võrreldes märtsi alguse madalseisuga kerkinud juba nüüdseks 40 protsenti. Aasta algusest on indeks kerkinud üle nelja protsendi, Dow Jonesi tööstuskeskmine on veidi enam kui poole protsendiga miinuses.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. June 2009, 23:17
Otsi:

Ava täpsem otsing