Rahvaliit: punast nuppu vähemusvalitsusele vajutama ei hakka

01. juuni 2009, 20:55

Rahvaliidu aseesimees Kajar Lember
kinnitas, et jäädes koalitsioonist välja, ei hakka nad opositsioonis ainult
opositsioonis istumise pärast vähemusvalitsuse otsustele nii-öelda punast nuppu
vajutama.

Lember kinnitas, et Rahvaliit on valmis toetama Reformierakonna ja IRLi vähemusvalitsuse otsuseid ja nende poolt hääletama, kui need on mõistlikud ja sobivad Rahvaliidu nägemusega. Jätkuvalt on erakond tema sõnul avatud kõnelustele.

Rahvaliidu volikogu toetas juhatuse ettepanekut koalitsioonikõnelused lõpetada ja seepärast jättis koalitsioonileppe punkti ka hääletamata. Lember ütles, et juhatuse otsus tekkis alles juhatuse koosolekul, mis toimus täna vahetult enne volikogu istungit.

Rahvaliit tunneb vastutust ühiskonna ees ning on valmis konstruktiivseks koostööks kõigi parlamendierakondadega, jõudmaks realistliku kavani Eesti kriisist väljatoomisel, seisis väljastatud pressiteates.

Rahvaliit tunnustab partnereid Reformierakonnast korrektse käitumise eest läbirääkimistel. Kui eelmisele valitsusele said saatuslikuks ületamatud erimeelsused, siis praeguseks on Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) pidurdanud võimaliku koostöö juba koalitsiooniläbirääkimiste käigus.

Valitsuskriisi kestmine on Eestile kahjulik, kuid Rahvaliit ei pea võimalikuks osaleda koalitsioonis, mille reaalne toimimine on pandud kahtluse alla enne selle töölerakendamist. Meie erakond kutsuti koalitsioonikõnelustele, tagamaks riigivalitsemise stabiilsus. Rahvaliit osales läbirääkimistel konstruktiivselt, et ühiselt riik kiiresti majanduskriisist välja tuua, kuid kõik osapooled ei käitunud korrektselt. Kriisist väljumiseks vajab riik tugevat valitsust ja ühtset meeskonda.

Erakonna hinnangul peab olema välditud majanduskriisi ülekasvamine sotsiaalseks kriisiks. Väheneda ei tohi pensionid, sotsiaaltoetused ega tulumaksuvaba miinimum. Täiendavate tulude leidmiseks tuleb teha põhimõttelisi muutusi maksupoliitikas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. June 2009, 21:11
Otsi:

Ava täpsem otsing