Luik sai aktsionäridelt heakskiidu laenu tagamiseks

02. juuni 2009, 16:36

Ekspress Grupi aktsionärid hääletasid äsja
lõppenud aktsionäride koosolekul selle poolt, et ettevõtte suuraktsionär Hans H.
Luik käendab oma isikuga Ekspress Grupi olemasolevat laenu 62,6 mln krooni
ulatuses kuni laenu lõppemiseni, saades selleks tasu 940 000 krooni aastas.

Ekspressi Grupi juhatuse esimees Priit Leito ütles, et laenu lõpptähtaeg on 2012. aasta sügisel, kuid kui laen makstakse varem tagasi, lõpeb ka tagatise tasu maksmine Hans Luigele.

Kolmandat päevakorrapunkti, millega sooviti saada aktsionäride nõusolek tehinguks nõukogu liikme Hans Luige ja juhatuse vahel, said hääletada kõik kohale tulnud aktsionärid, välja arvatud Hans Luik ise. Aktsionärid kiitsid selle punkti ühehäälselt heaks.

"Rõõmu ja rahuloluga teen seda," vastas Luik küsimusele, miks ta käendas oma isikuga laenu ja millist perspektiivi ta selles näeb. Luik ütles, et ta alati aitab ettevõtet hea meelga ja kutsus ka teisi aktsionäre üles seda tegema.

Luik ei muretsenud sellepärast, kui ühel hetkel pank ei rahuldu enam tema käendusega ja nõuab uusi tagatisi. Nimelt on Luigel ka teisi võimalusi selleks, kui peaks vajadus tekkima, kinnitas ta.

Ekspress Grupi nõukogu liige Ville Jehe kommenteeris Luige käendamist, et see võimaldas ettevõttel laenuintresse madalamaks saada ja tema näeb sel ainult positiivset mõju nii ettevõttele kui ka väikektsionäride staatusele.

Ekspress Grupi nõukogu liige ja Danske Capitali esindaja Antti Partanen, kes on ka üks laenu andnud panga esindaja, kiitis samuti Luige käigu heaks, mis peaks tugevdama ettevõtet.

Ekspress Grupi nõukogu tegi 8. mail aktsionäridele ettepaneku anda juhatusele nõusolek tehingu tegemiseks Hans Luigega järgmistel tingimustel: Hans Luige poolt AS Ekspress Grupp ja SEB Panga, Danske Bank A/S Eesti filiaali ja Nordea Bank Finland Plc Eesti filiaali vahel sõlmitud arvelduslaenulepingute ja laenulepingu käendamise eest nelja miljoni euro ulatuses tasuda Hans Luigele tagatise seadmise tasu 1,5% aastas tagatise summast kuni tagatise kehtivuse lõpuni.

Aktsionäride koosolekul kiideti ühehäälselt heaks ka eelmise aasta majandusaruanne ja kasumi jaotamise ettepanek, mille kohaselt kasum summas 45 962 tuhat krooni suunata eelmiste perioodide
jaotamata kasumi hulka.

Taust:

Äripäev kirjutas 17.11.2008, et AS Ekspress Grupp ägab laenu all ja otsib võimalusi laenukoorma vähendamiseks, et tõsta aktsia hinda ja pääseda ähvardavast lisatagatise nõudest ning plaanitakse müüa AS Printall ja AS Rahva Raamat.

AS Ekspress Grupp kinnitas samal päeval börsiteate kaudu, et laenulepingu teenindamine kulgeb graafiku järgi, laen on piisavalt tagatud ja lisatagatise nõudmiseks puudub pankadel alus. sellise vastuse andsime Äripäevale ka reedel, kuid Äripäev pidas õigemaks vastupidise lause panna oma esilehe pealkirjaks, mis on teadlik vale levitamine, oli teates kirjas veel. Samuti ei plaani AS Ekspress Grupp praegu müüa ei AS Printall ega AS Rahva Raamat aktsiaid. Hetkel oleme me müümas AS-le Printall kuuluvat üleliigset vaba kinnistut Peterburi teel.

28.08.2007 sõlmis AS Ekspress Grupp SEB Eesti Ühispanga, Sampo Panga ja Nordea panga
sündikaadiga laenulepingu summas 43.1 mln eurot (umbes 674 mln krooni) Delfi omandamise finantseerimiseks. Laenu tagasimakse tähtaeg on 5 aastat, laenu teenindamise graafik 7-aastane
annuiteet ja suurem lõppmakse. Intressimäär on seotud 6-kuu EURIBOR-iga, intressimarginaal on 0.9 kuni 1.7 protsendipunkti, sõltuvalt Ekspress Grupi laenukoormust iseloomustavatest suhtarvudest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. June 2009, 14:11
Otsi:

Ava täpsem otsing