Ilves: Eesti poliitikat kujundagu parlament ja valitsus, mitte IMF

03. juuni 2009, 15:38

Eesti poliitikat peaks kujundama nii sellel
kui tuleval aastal Eesti parlament ja valitsus, mitte aga IMF, ütles president
Toomas Hendrik Ilves täna Kadriorus peaminister Andrus Ansipiga kohtudes.

"Kordan seda, mida olen varsti juba aasta vältel ikka öelnud: majanduskriisi tingimustes tuleb valitsusel ja parlamendil loobuda hoopis teises olukorras antud valimislubadustest ning tagada Eesti rahaline ja majanduslik toimetulek drastiliselt vähenenud sissetulekute ja suurenenud tööpuuduse tingimustes," ütles Ilves.

"Kokkuhoiumeetmete mõõdupuu saab olla üksnes eurole üleminekuks vajaliku eelarve puudujäägi kriteeriumi täitmine," sõnas riigipea. "Valitsusel tuleb lähiajal kindlustada, et Eesti poliitikat kujundab nii sellel kui tuleval aastal Eesti parlament ja valitsus, mitte aga IMF," lisas Ilves.

Kõneldes Eestis kujunenud vähemusvalitsusest, meenutas president, et vähemusvalitsuse püsimiseks on hädavajalik otsida oma otsustele riigikogus laiemat toetuspinda ning otsida tuge ka väljastpoolt parlamenti: teadlastelt, huvigruppidelt, ametiühingutelt.

"Loomulikult oleks Eestile parem, kui praeguses keerulises olukorras oleks meil stabiilne enamusvalitsus, kes saaks kavakindlalt Eestit kriisist välja tuua," ütles riigipea. "Kindel on ka see, et praegu lasub vastutus kujunenud olukorra eest neil erakondadel, kes vähemusvalitsuse moodustavad – Reformierakonnal ning Isamaa ja Res Publica Liidul. Ning loomulikult vastutab valitsuse töövõime eest peaminister," rääkis Ilves.

President kutsus peaministrit kaalutletud tegutsemisele rahvastikuministri ametikoha kaotamisel. "Loodan südamest, et rahvastikuministri ametikoha kaotamine – kui valitsus peaks tõesti nii otsustama – ei tähenda, et valitsusliidu meelest on selles valdkonnas kõik asjad parimas korras. Lõimumise ja perepoliitika tööd peab keegi tegema ning ma ootan valitsuse järgnevaid samme selle ülesandega toime tulemiseks," sõnas riigipea.

Peaminister Ansip esitas president Ilvesele ettepaneku nimetada rahandusministriks Jürgen Ligi Reformierakonnast ja siseministriks Marko Pomerants (IRL).

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. June 2009, 15:38
Otsi:

Ava täpsem otsing