Kuhu soovitab JPMorgan investeerida?

03. juuni 2009, 12:53

Hiina autotootjate, kinnisvara ja
laiatarbekaupadega seotud aktsiad on JPMorgani teatel investeerimiseks parimad
valikud, kuna erasektori investeeringud annavad Hiina majandusele käesoleva
aasta teisel poolel uue hoo.

"Me oleme taastumise kiirendusfaasis," rääkis institutsionaalsete investorite poolt neljandat aastat parimaks Hiina strateegiks valitud JPMorganis leiba teeniv Frank Gong Shanghais toimunud infotunnil. "Majandust ei hakka turgutama mitte niivõrd valitsuse ergutsupaketid, vaid tarbijate kulutused," lisas ta.

Peamiselt Hongkongis kaubeldavate Hiina aktsiate liikumisi peegeldav MSCI China Index on sel aastal kerkinud 36% ja mandri-Hiina Shanghai Composite Index 53%. Osa sellest tõusust võib panna lootuse arvele, et nelja triljoni jüaani ehk 586 miljardi dollari suurune majanduse stimuleerimispakett pöörab maailma kolmanda majanduse taas paremuse poole. Hiine esimese kvartali kogutoodang kasvas viimase kümne aasta aeglasema tempoga ehk 6,1%.

"Hiina tarbijad ostavad kodusid ja autosid nagu hullud," selgitas Gong, kes on pidanud Fedi New Yorki pangas ka ökonomisti ametit. "Erinevalt USA tarbijatest, ei pea hiinlased oma bilanssi lappima," sõnas strateeg Bloombergi vahendusel.

Gong põhjendas, et paisuv kinnisvaranõudlus on müügis olevate kodude varud vähendanud tasemele, millest jätkub seitsmeks kuuks kuni kaheks aastaks. See aga paneb vajaliku pakkumispuhvri hoidmiseks arendajad tõenäoliselt maad juurde ostma ja uusi eluasemeid ehitama, tõstes nii Hiina erainvesteeringute mahtu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. June 2009, 12:53
Otsi:

Ava täpsem otsing