Töölepinguseaduse olulisima osa jõustumine riigikantselei kätes

03. juuni 2009, 11:37

Alles täna saadab sotsiaalministeeirum
eesotsas minister Hanno Pevkuriga
riigikantseleisse suure kooskõlastusringi läbinud töölepinguseaduse
rakendusmääruste eelnõud, milleta 1. juulist jõustuv aasata üks olulisemaid
seadusi jõustuda ei saa.

Seda, kas rakendusaktid ka homsele, kell 10 algavale valitsuse istungile kinnitamiseks jõuavad, otsustab ministeeriumi pressišeffi Eli Lillese sõnul riigikantselei.

Sotsiaalministeerium saatis tänavu 27. aprillil suurele kooskõlastusringile uue töölepingu seaduse rakendusaktide eelnõud. Need on valitsuse määruse eelnõud, milleta 1. juulil jõustuvat töölepingu seadust sisuliselt kasutada ei saaks.

Paraku ei ole üliolulised eelnõud senini valitsusse kinnitamiseks jõudnud. Eelnõude paketi kooskõlastusring lõppes 13. mail. Kuigi hilinemisega, kogus ministeerium lõpuks kokku kõik eeldatud 18 kooskõlastust.

Sotsiaalminister Hanno Pevkur lubas 27. mail Äripäevaga vesteldes, et 1. juunil saadab ministeerium töölepingu seaduse rakendusmäärused valitsusse kinnitamiseks.

"Kui riigikantselei on määruste eelnõud tehniliselt ja juriidiliselt üle kontrollinud, siis valitsus paneb nad istungile ja võtab vastu, ma loodan. Praeguseks ei ole e-õigusest olulisi märkusi tulnud, mis sisu poolt puudutaks," kinnitas Pevkur toona.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. June 2009, 11:37
Otsi:

Ava täpsem otsing