Milder ei saa osaleda Baltika eelisaktsiate märkimisel

05. juuni 2009, 17:30

Baltika juhtkond ei saa osaleda
eelisaktsiate märkimisel, kuna see on suunatud ainult kutselistele
investoritele, ütles Baltika juhatuse liige ja finantsdirektor Ülle
Järv. Investoritega käivad veel aktiivsed läbirääkimised.

Kõigest lähemalt lubas Järv rääkida 18. juunil toimuval aktsionäride koosolekul, samuti ka sellest, kas ettevõttel on plaanis eelisaktsiad börsile viia.

"Juhatus ei ole kutseline investor," vastas Järv küsimusele, kas Baltika juhatus saab emissioonil aktsiaid märkida. Kutseline investor on tema sõnul väärtpaberituru seaduse §6 mõistes.

Järv põhjendas, miks mindi eelisaktsiate teed ja ei tehtud avatud pakkumist. "Kaalusime eelisjärjekorras avatud pakkumist," kinnitas ta. "Arvestades tänast keerulist olukorda, oleks protseduuriliselt ja korralduslikult avaliku emissiooni korraldamine olnud kulukam ja võtnud oluliselt kauem aega, seega otsustasime praktilisema ja kiirema lahenduse kasuks," selgitas ta.

Järve sõnu on huvi suunatud emissiooni vastu olemas. "Hetkel käivad veel lõplikud läbirääkimised ja aktsionäride üldkoosolekul saame anda rohkem teavet," vastas ta küsimusele, kas rõivatootjal on mõnede kutseliste investoritega kokkulepped, mis garanteerivad eelisaktsiate märkimise.

Mida peaks väikeinvestor tegema, kui sooviks siiski osaleda antud emissioonil, kas on mingit võimalust? Finantsdirektor nentis, et kahjuks ei saa väikeaktsionärid suunatud emissioonis osaleda. "Loodetavasti mõistavad ka nemad, et ettevõttele on kasulikud kiired lahendused," ütles ta. Baltika ei välista võimalust edaspidi ka kõikidele aktsionäridele pakkumist teha, lisas ta.

Kui 18. juunil kiidavad aktsionärid otsuse heaks, siis dividendiõigus väljalastavatele aktsiatele kehtib Järve sõnul nii 2009. aasta kui ka 2010. aasta kohta. Millal on aktsiate märkimisperiood, see öeldakse välja aktsionäride koosolekul. "Loodame, et märkimise saab korraldada järgneva paari nädala jooksul pärast üldkoosolekut vastavalt korraldusreeglitele," märkis Järv.

Võrdluseks võib tuua, et Vilniuse börsil noteeritud tuntud kaubamärke esindava, hulgi- ja jaemüügiga tegeleva firma Apranga uute aktsiate märkimine lõpes 1. juunil, ettevõte kaasas 20 miljonit litti (ligi 90 miljonit krooni).

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. June 2009, 18:32
Otsi:

Ava täpsem otsing