Rootsi pankade aktsiad kergendusrallis

08. juuni 2009, 18:34

Teade sellest, et Läti valitsuskoalitsioon
on eelarvekärbetes kokkuleppele jõudmas, pani Rootsi pankade aktsiad päeva
teises pooles rallima, kirjutas Rootsi uudisteagentuur Direkt.

„Ma usun, et turg rehkendab nüüd sellega, et IMF maksab Lätile järgmise laenuosa välja,“ kommenteeris üks analüütik aktsiate tõusu.

Swedbanki aktsia on kerkinud 7,36% 39,4 Rootsi kroonile ning SEB aktsia 8,9% 31,8 Rootsi kroonile.

Läti valitsuse teade tuli pärast seda kui Euroopa Komisjoni rahandusvolinik Joaquin Almunia ütles täna Luksemburgis, et Lätile laenuosa väljamaksmine sõltub täna õhtul loodetud kokkuleppest.

Analüütiku sõnul viitab uudis sellele, et Lätilt laenuosa kättesaamiseks ilmselt devalveerimist ei nõuta.

See aga ei tähenda, et oht möödas on. „See siin on vaid põgus turu reaktsioon,“ ütles ta.

Läti keskpanga juht Ilmars Rimsevics kinnitas äsja ajalehe Wall Street Journal veebilehel avaldatud intervjuus taas, et Läti latti ei devalveeri. Ta toonitas, et otsus on Läti iseseisva keskpanga pädevuses ning et ta ei langeta sellist otsust „mitte kunagi“.

Niisamuti on Rimsevicsi sõnul vale väide, et IMF on seotud kursi säilitamise suhtes leigem kui Euroopa Komisjon. „Kogu Läti stabiliseerimispakett on üles ehitatud fikseeritud kursile ja euro võimalikult kiirele kasutuselevõtmisele,“ ütles Rimsevics, kelle sõnul see võiks toimuda aastal 2013.

Devalveerimisjutte levitavad aga Rimsevicsi sõnul need, kes on end Rootsi pankade aktsiates lühikeseks müünud ehk aktsiate langusele panustanud.

„Läti turg on väga väike ja õhuke – nad ei saa lati vastu spekuleerides teenida. Küll aga saab spekuleerida Rootsi pankade aktsiatega,“ ütles ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. June 2009, 18:49
Otsi:

Ava täpsem otsing