Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Euroopa Liit asub kriisi kordumist ennetama

09. juuni 2009, 20:15

Täna Luksemburgis kogunenud Euroopa
Liidu rahandusministrid otsustasid teha liidu Ülemkogule ettepanekud, kuidas
tõhustada edaspidi finantsjärelvalve tegevust Euroopas.

Arutati ka raamatupidamisstandardite uuendamist ja vaadati üle majanduse elavdamise meetmetele antud pangagarantiide senine mõju, teatas rahandusministeerium. Loodav süsteemsete riskide nõukoda aitab Euroopas vältida viimase kriisi kordumist.

Euroopa keskpanga juurde loodav kogu hakkab koondama infot ja omama ülevaadet kogu Euroopa finantsturul toimuvast, et märgata riskide kuhjumist ning astuda vajadusel ennetavaid samme.

„Meie regioonis on järelevalve alane koostöö partneritega Põhjamaades eeskujulik. Koostöö parandamine Euroopas annab selge panuse finantsstabiilsuse kasvatamisele,” ütles rahandusminister Jürgen Ligi.

Ecofinil arutati ka seda, millistele põhimõtetele tuginedes peaks Euroopa Liit osalema globaalse kliimakokkuleppe ettevalmistamisel. Rahandusministrite tähelepanu keskendus mõistagi kliimapoliitika rahastamise küsimustele. Teema tuleb arutusele ka suvisel Euroopa Liidu Ülemkogul.

Rahandusminister Jürgen Ligi kohtus Ecofini raames ka Euroopa Komisjoni rahandusvolinik Joaquin Almuniaga. Arutati olukorda Eestis ning regioonis laiemalt ja tõdeti, et Eesti valitsuse konservatiivne eelarvepoliitika on ainuõige viis vastata majanduse kohandumisele ja selle mõjudele.

„Eesti eesmärk on jätkuvalt vastutustundlik eelarvepoliitika ja stabiilne maksukeskkond ning järjekindlalt rakendatuna on selle tulemuseks liitumine euroalaga,” kinnitas rahandusminister Ligi.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. June 2009, 20:23
Otsi:

Ava täpsem otsing