Sammelselg punnib pankroti vastu

10. juuni 2009, 07:02

Eile Harju maakohtus toimunud istungil
nõuti ärimees Guido Sammelselja pankrotti, kuid kohus seda siiski välja ei
kuulutatud, Sammelselg pole ka pankrotihaldurile aruande koostamiseks piisavalt
infot esitanud.

Sammelselja pankrotti nõudva Sthenos Grupi üks osanik Raivo Vare ütles istungil, et Sammelselja venitamine on teretulnud, kuna Sammelselg tegeleb varade kantimisega tankistile, kes firma lõpuks likvideerib.

Kui varasematel istungitel vaieldi selle üle, et Sammelselg ei ole maksejõuetu ja temale kuulub ainuisikuliselt Beta System, mis on tunduvalt rohkem väärt kui nõuded tema vastu, siis nüüd on Ambient Sound Investmenti (ASI) esindaja sõnul olukord muutunud. "Praeguseks oleme saanud aru, et kuu aega enne selle avalduse esitamist eelmisel istungil on võlgnik (Sammelselg - toim) selle sama Beta võõrandanud samale isikule, kellele ta on võõrandanud 1 miljoni krooni eest oma kodu, mille väärtus, kas või hüpoteekide põhjalt vaadates, peaks olema tunduvalt suurem," selgitas ASI esindaja.

Pankrotihalduri Toomas Saarma sõnul võib kinnisvarabüroost tellitud võrdlustehingute põhjal hinnata selle korteri väärtuseks 3,9 miljonit krooni.

ASI esindaja lisas, et kogu see venitamine teenib ainult kohtu ja võlausaldajate lollitamise eesmärki. "Ka puhtalt ajutise halduri aruande põhjal on võimalik seisukoht võtta võlgniku varalise seisu suhtes," lisas ta.

Advokaadil põhjendusi küll
Sammelselg ise istungil ei viibinud ning tema esindaja Üllar Talviste, kes oli sellekohase lepingu sõlminud alles eile, nentis, et mees on haige. Talviste taotles istungi edasilükkamist ning kinnitas, et võlgnik vaidleb pankrotitaotlusele vastu ja seda põhjendatult. Samuti tõi Talviste kohtule põhjendusi, et Sammelselg eraisikuna ei ole kirjutanud alla Sthenos Grupiga laenu käenduse pikendamise lepingule, vaid seda on tehtud talle kuuluva firma Beta System juriidilise isiku esindajana.

Sthenos Grupi esindaja ütles, et kõik teemad on varem läbi käsitletud ja ühtegi alust pankroti väljakuulutamisest keeldumiseks ei ole.

Kohtunik lubas Sammelseljale andmete esitamisega viivitamise eest teha trahvihoiatuse ning kohustas teda esitama vara ja kohustuste nimekirja ja istungist isiklikult osa võtma.

Telefoninumbrilt, kust seni on vastanud Guido Sammelselg, öeldi eile pärast seda, kui ajakirjanik end tutvustas, et te helistate valele numbrile, ning ülejäänud kõned vajutati kinni.

Sammelselja varade ja kohustuste vahekord on vastavalt pankrotihalduri senini koostatud aruandele 6,7 miljonit krooni varasid ja suurusjärgus üle 60 miljonit krooni kohustuste vastu. „Selge on see, et pankrotiolukord on olemas,“ lisas Sthenose esindaja ning nentis, et halduri aruanne on optimistlikum kui Sammelselg ise on tunnistanud. „Võlgnike ei suuda rahuldada võlausaldajate nõudeid,“ rääkis esindaja mõlema pankrotti taotleva firma eest.

Peale pankrotihalduri aruande esitamist küsis kohtunik haldurilt, kuidas teile tundub, kas Sammelseg hoiab tahtlikult kõrvale. „Võib öelda, et käitumine on olnud natuke pahatahtlik, sest vastused küsimustele on tulnud viimasel hetkel,“ vastas haldur rääkides tema poolt esitatud küsimustest võlgniku vara kohta.

Kohtunik lubas Sammelseljale andmete esitamisega viivitamise eest teha trahvihoiatuse ning kohustada teda esitama vara ja kohustuste nimekiri ning võtma istungist isiklikult osa. „Kohtu hinnangul on võlgnik pahataktlikult suhtunud kohtu ja pankrotihalduri antud korraldustesse,“ ütles kohtunik Sammelselga advokaadile kohaldatud meetmete vajalikkust põhjendades. Kohtunik määras järgmise istungi ajaks 18. juuni.

Kas teil on lootust Sammelseljalt midagi tagasi ka saada või olete vaidluse aluseks oleva Sammelseljale laenatud raha juba maha kandnud? „Vaadates viimaste aastate käekirja on põhjust arvata, et oleks midagi tagasi saada, kui seda ei õnnestu JOKK-trikkidega vältida,“ vastas Vare.

Guido Sammelselja võlad järelpärimiste andmetel:
*Swedbank ligi 10 miljonit krooni.
*SEB üle 6 miljoni krooni.
*Maksu- ja tolliamet üle 7000 krooni.
*Käenduslepingud Danske pangas (2 tk) summas üle 18 miljoni krooni.
*Käendusleping Sthenos Grupi ees 19 miljonit krooni.
*Käendusleping ASI (Ambient Sound Investment) ees üle 8 miljoni krooni.
*Käenduslepingutest moodustuvad nõuded on üle 46 miljoni krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. June 2009, 21:05
Otsi:

Ava täpsem otsing