Laupäev 10. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Strandberg süüdistab Delfit tema teose varguses

10. juuni 2009, 10:02

Roheliste eestkõneleja, riigikogulane Marek
Strandberg süüdistab enda ajaveebis Delfi uudisteportaali varguses,
sest viimase fotograaf pildistas rõdult rahvasaadiku keset kibedat
tööaega joonistatud karikatuuri.

"Nende reporteritel-fotograafidel on tavaks riigikogu rõdudelt suure suumiga pildimasinatega piiluda, mida saadikud teevad. Sedapuhku olin just saanud ära vaadata järjekordse pornosaidi ja mängida veidi raha peale pokkerit, mis on teadagi riigikogu liikme tavaline tegevus, kui asusin joonistama oma arvamuspilti ajalehele Sirp. Sedapuhku siis valimistest, nagu arvata võib. Delfi piltnik klõpsis need ekraanipildid üles ja Delfi ka avaldas need mõne aja pärast koos tavapärase "isikuanalüütilise" garneeringuga," kirjeldas Strandberg juhtunut.

"Seaduse mõttes on aga tegu siiski minu teosega, mille avaldamisõigust ei saa võtta niisama. Selle kokkuleppimata avaldamine võib olla pigem vargus kui midagi muud. Seda enam, et selle teose avaldamisõiguse on hetkel omandanud sootuks muu meediaväljaanne... Sirp nimelt," lisas ta.

Riigikogulane saatis ka Delfi peatoimetajale Urmo Soonvaldile alltoodud protestikirja, millele Delfi juht lubas vastata pärast juristidega konsulteerimist. Kirjale oli alla kirjutanud ka Sirbi peatoimetaja Kaarel Tarand.

Lp Delfi toimetus.

Olete täna avaldanud minu teose "Doktor, mult on hääl läinud. Tarand vist võttis" Delfi portaalis, selleks luba küsimata. Palun see sealt viivitamatult kõrvaldada. Kõnealune teos paikneb aadressil: http://www.delfi.ee/archive/article.php?id=23831395

Ühtlasi palun võtta ühendust nii Marek Strandbergi kui teie poolt eksponeeritud teose autoriga kui ajalehe Sirp peatoimetaja Kaarel Tarandiga kui selle pildi kasutusõiguse soetajaga, et leppida kokku, mil viisil hüvitate nii Marek Strandbergile ja ajalehele Sirp kõnealuse teose kasutamise tõttu autorile ja teose tellijale tekitatud kahju.

Eileõhtune Aktuaalne Kaamera näitas samuti Marek Strandbergi ja tema joonistust.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. June 2009, 10:40
Otsi:

Ava täpsem otsing