Reede 24. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Euroopa Keskpank kritiseerib hõive kunstlikku hoidmist

12. juuni 2009, 15:28

Oma viimases kuubülletäänis hoiatab Euroopa
Keskpank, et kunstlikud tugimeetmed hõive hoidmiseks viivitavad majanduse
toibumist ja suurendavad defitsiiti, loomata seejuures stiimuleid vajalikeks
muutusteks.

„Lühendatud tööpäev ja osaajaga töötamine on firmas tõhusad meetmed vajalike tööliste hoidmiseks, kui tegemist on lühiajalise langusega,“ kirjutab pank. „Kui aga selliseid meetmeid ulatuslikult rakendatakse pikemat aega, vähendab see nii firmadele kui töötajatele stiimuleid ümber paikneda. Lisaks tekitavad sellised meetmed suure koormuse eelarvele, ergutamata investeeringuid majanduse uue kasvu kindlustamiseks.“

Töötajate liikumine ühest firmast ja sektorist teise on „oluline, et saaks hõlpsamalt kinni haarata uutest investeerimisvõimalustest, mis majanduse toibumisel tekivad. Nii on see majanduse toibumisele kaasaaitamisel oluline tegur,“ manitseb pank, märkides, et taolised tihti riigi toetusega ajutised meetmed on tööpuudust euroalal seni kunstlikult madalal hoidnud.

Aprillis kasvas tööpuudus euroalal 9,2%le, mis on viimase 10 aasta kõrgeim näitaja, kuid eriti Saksmaal ja Prantsusmaal on tööpuuduse kasv olnud vähem järsk.

Saksamaal on taolistesse ajutistesse meetmetesse kaasatud üle miljoni töölise. Prantsusmaal oli selle aasta esimeses kvartalis vähemalt 200 000 töölist ehk 0,7% tööjõust tööl lühendatud tööajaga.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. June 2009, 15:28
Otsi:

Ava täpsem otsing