Neljapäev 20. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Sportautode tootja Koenigsegg on ostmas Rootsi Saabi

12. juuni 2009, 10:06

Rootsi super-sportautode tootja Koenigsegg
koos Norra investoritega on ostmas Rootsi Saabi, kirjutab Financial Times
informeeritud allikale viidates.

USA raskustes autotootjale GM oleks see juba kolmas kord vähem kui kahe nädala jooksul automargi müügi osas käed lüüa, et ise keskenduda vaid nelja margi tootmisele. Läinud nädalal teatas GM, et müüb Hummeri Hiina firmale Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery ja Saturni divisjoni USA automüügiketile Penske Automotive Group.

Koenigseggi pakkumine on FT allika sõnul parim. Firma, mille peakontor on Malmö lähistel Ängelholmis, müüs läinud aastal vaid 18 autot ning on väidetavalt huvitatud sellest, et kasutada oma kallite sportautode oskusteavet ka suurema mahuga toomises.

Tänane Rootsi majandusleht Dagens Industri kirjutab esikaaneloos, et Koenigsegg on fassaad, mille taga on grupp Norra ja Põhja-Ameerika investoreid. Tehingu taga on eelkõige Koenigseggi suuromanik Norra miljonär Bård Eker, kes on aasta algusest Saabi ostmiseks kapitali kokku ajanud. Koenigsegg ja firma tegevjuht Christian von Koenigsegg ei ole ostuga otseselt seotud – nemad on kaubamärk, mille taha rahad on koondatud, kirjutab leht. Ja raha olevat sedavõrd palju, et võib-olla pole vaja isegi Rootsi riigi laenugarantiisid.

Leht kirjutab, et eile allkirjastas GM konsortsiumiga kavatsuste protokolli, kus pooled on kokku leppinud nii edasises koostöös kui investeeringutes. „Eeldame, et tehing on klaar selle kuu lõpuks või tuleva kuu alguseks,“ ütles Saabi infojuht Eric Geers.

Tehingu juures võis määravaks saada töökohtade säilitamine Rootsis ja tootmise ja tootearenduse ületoomine Saksamaalt Trollhättanisse.

Läinud aastal müüs Saab 98 000 sõidukit. GM pole Saabi kasumlikuks saanud alates osaluse ostust 1990. aastal. Veebruaris esitas Saab kohtule taotluse saneerimismenetluse algatamiseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. June 2009, 10:08
Otsi:

Ava täpsem otsing