Ülevõtmised on endiselt liiga kallid

12. juuni 2009, 10:56

Korporatiivsed ülevõtmised on endiselt
liiga kallid vaatamata finantskriisile, sõnas USA ühe suurima tehnoloogiliste
vahendite tootja Honeywell’i juht Dave Cote Financial Timesile.

Honeywell otsib võimalikke tehinguid, kuid tööstused paistavad mitte arvestavat uue reaalsusega ning küsivad endiselt väga kõrget hinda.

„Praegu on väga lihtne üle maksta, sest pead endale pidevalt meelde tuletama, et enam pole tegemist eelmise aastaga, juba on käes see aasta,“ sõnas Cote.

Honeywell on oluline tegija väga paljudes tööstusharudes, oma tehnoloogiliste lahendustega on ta esindatud nii aero-, kaitse- ja keemiatööstuses, kui energia, autode ja ehitusvaldkonnas, mistõttu on ettevõtte seisukohad kaunis mõjukad.

Honeywell, mille käive ulatus eelmisel aastal 37 miljardi dollarini, ongi juba ülevõtmisplaanidest kõrgete hindade tõttu eemaldunud ning fokusseerinud end pigem erinevate alamsektorite arendusele.

Dave Cote, kes enne Honeywelliga liitumist töötas 25 aastat General Electricu heaks, teatas veel, et ettevõttele on krediidi- ja majandusolude halvenemisel tulnud kasuks väga lai hajutatus, kuid lisas, et on väga oluline, kuidas end hajutada – kas oled end hajutanud ettevõtmistesse, mis kõik liiguvad ühes suunas või ettevõtmistesse, mis languste ajal siiski erinevalt liiguvad.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. June 2009, 10:56
Otsi:

Ava täpsem otsing