Rohelised esitasid vähemusvalitsusele oma tingimused

13. juuni 2009, 18:06

Roheliste
volikogu sõnastas täna tingimused, mille täitmisel
ollakse valmis riigikogus toetama vähemusvalitsuse esitatavat lisaeelarvet,
teatas volikogu esimees Tanel Tammet.

Esimene tingimus on energiamajanduse muutmise kava sisseviimine järgneva poole aasta jooksul, mis loob aluse vähemalt 500 korterelamu renoveerimiseks ja ligi 500 väikekatlamaja üleviimisele taastuvkütustele, eelkõige puitkütustele. Roheliste eesmärk on kümne aasta jooksul renoveerida üle 10 000 elamu, samuti soovivad nad viia kõik fossiilkütustel töötavad katlamajad üle kodumaisele taastuvkütusele.

"Nimetatud kava taaskäivitab ehitussektori, loob mitu tuhat uut töökohta ning vähendab oluliselt maagaasi ja naftaproduktide importi, mille asemel võetakse kasutusele kodumaised kütused," teatas Tammet.

Nende investeeringute aluseks peavad olema sisse viidud vastavas mahus energia aktsiisitõusud ning suurenevad keskkonnakasutuse tasud. Samas näevad rohelised ette aktsiisitõusust enim puudutatud peredele kompensatsioonifondi loomist.

Ka on rohelised reformimata metsamaa paketina müügi vastu. Samuti soovivad nad oluliselt tõsta eurorahade kasutamist, eemaldades bürokraatlikud tõkked ning suurendades riigasutuste ja kodanikühenduste omavahelist koostööd.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. June 2009, 14:53
Otsi:

Ava täpsem otsing