Nordea: II samba riiklikuks pensionifondiks puudub vajadus

15. juuni 2009, 18:22

Ainus argument sellise pensionifondi
loomiseks oleks see, et turul tegutsevate fondivalitsejate vastu puudub
usaldus, ent Eestis tegutsevad fondivalitsejad kuuluvad valdavalt
rahvusvahelistesse finantsgruppidesse, ütles Nordea Pensions Estonia ASi
juhatuse esimees Angelika Tagel.

"Minu hinnangul puudub vajadus konservatiivse pensionifondi loomiseks riigikassa juurde," sõnas Tagel. "Ainus argument sellise pensionifondi loomiseks oleks see, et turul tegutsevate fondivalitsejate vastu puudub usaldus. Ent Eestis tegutsevad fondivalitsejad kuuluvad valdavalt rahvusvahelistesse finantsgruppidesse."

Tageli sõnul on tegemist on ideega, mis ei oma mõju Nordea pensionifondide tegevusele: "Uute pensionifondide tekitamine või tekkimine ei mõjuta kuidagi meie pensionifondide tootlust."

"Nordea pikaajaline reiting Aa1 (Moody's - toim) on kolm pügalat kõrgem kui Eesti riigi reiting, seega meie klientidel puudub põhjus pensionifondi vahetamiseks," sõnas ta.

Tagel rääkis, et olles osa suurest Nordeast, saab pensionifondide varade valitsemisel efektiivselt kasutada Nordea grupi informatsiooni ja oskusteavet, mis on vajalik pensionivarade edukaks globaalseks investeerimiseks. Eraldiseisvana oleks niisuguse mahuka informatsiooni saamine kulukas.

"Lähiajaloost on meil näide Lätist. Varasemalt juhtis Läti riigikassa ühte konservatiivset II samba pensionifondi, kuid see tegevus lõpetati ja varad anti üle turul tegutsevate fondivalitsejate haldusesse 2007. aasta oktoobris. Riigikassa poolt juhitud pensionifondi tootlus ei erinenud oluliselt turu keskmisest."

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. June 2009, 12:22
Otsi:

Ava täpsem otsing