Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Äriregistril käes vaid seitsmendik aastaaruannetest

17. juuni 2009, 09:56

Tänaseks on Äriregistrile 2008.
majandusaasta aruande esitanud umbes 14 000 ettevõtet ehk seitsmendik oodatavast
mahust. Enamiku ettevõtete aruannete esitamistähtaeg on 30. juuni, tuletab
Krediidiinfo meelde.

Aastaaruande esitamisega viivitavatel ettevõtetel on Krediidiinfo sunnitud alandama Krediidiinfo reitingut. Halb reiting vähendab ettevõtte krediidisaamise võimalusi.

Krediidiinfo kogemus näitab, et majandustulemuste avaldamisega kipuvad hilinema just kehvemas seisus ettevõtted, kus nõrkade tulemuste varjamiseks venitatakse andmete avalikustamisega.

Krediidiinfo reiting on Krediidiinfo poolt igale Eesti ettevõttele antav unikaalne komplekshinnang, mis ennustab ettevõtte pankrotistumist ja maksejõuetuse tekkimise tõenäosust. Reiting määratakse tähtsamate majandus- ja finantsnäitajate ning suhtarvude põhjal. Lisaks võetakse arvesse äritegevust puudutav info, tegevusvaldkonna baasnäitajad ning maksekäitumine sh ettevõtte juhatusse kuuluvate isikute võlakäitumine.

Krediidiinfo reitingut kasutavad paljud ettevõtted (näiteks telekommunikatsioon, pangad, liisingud jt) limiitide ja krediiditingimuste määramiseks.

Krediidiinfo AS on rahvusvaheline krediidiinformatsiooni koguja, töötleja ja vahendaja, kelle põhiülesandeks on ettevõtete finantsriskide maandamine. Krediidiinfo kuulub maailma suurima infoteenuste pakkuja Experian Group ettevõtete hulka, kes tegutseb enam kui 38 riigis üle maailma ning annab tööd 15 500 inimesele.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. June 2009, 09:57
Otsi:

Ava täpsem otsing