Britte ähvardab kiire interneti maks

17. juuni 2009, 12:52

Miljonid majapidamised Suurbritannias
peavad ilmselt hakkama maksma n-ö "lairiba maksu", kirjutab Financial Times.

Maksuga kogutakse hinnanguliselt 175 miljonit naelsterlingit aastas ning sellega toetatakse superkiire interneti arengut, mis kuulub valitsuse ambitsioonide hulka riigi varustamiseks 21. sajandi kommunikatsiooni infrastruktuuriga.

Samuti eeldaks valitsuse eile väljaantud ettepanek, et meediaettevõte BBC jagaks osa oma litsentsitasusid konkurentidega. Kommunikatsiooniminister Lord Carter ajas BBC püstivihale ettepanekuga, et viimane annaks kuni 3,5 protsenti oma 3,6 miljardi naelasest aastasest litsentside kaudu kogutavatest tasudest regionaalsete uudiste tegemiseks, mida edastataks konkurentide telekanalite kaudu. BBC plaanib siiski enda iseseisvuse ja rahalise tugevuse säilitamiseks ettepaneku vastu tugevalt võidelda.

Ministrid loodavad, et just kommunikatsioonivaldkond võib Suurbritannia majanduslangusest välja aidata ning ettepanek oligi tehtud laiema sektori toetamise eesmärgil.

Et ka tavakasutajad täiendavat maksu peaksid tasuma hakkama, oli üllatus. Lord Carter plaanib maksukoormuseks 50 penni iga telefoniliinide tarbija ja tarbiva äri pealt järgmisel kümnel aastal.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    17. June 2009, 13:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing