Tallinn: suurima toetuse sai Comarket

18. juuni 2009, 13:05

Sotsiaalsete töökohtade loomise eest saab
Tallinnalt suurima summa ehk ligi miljon krooni Comarket, kes võtab
tööle 15 uut inimest.

"Kõige rohkem - 15 uut sotsiaalset töökohta - kavatseb luua Comarket, töölepingute kestus on 12 kuud ja selleks eraldatud toetus on 970 000 krooni,“ rääkis ettevõtlusameti juhataja Kairi Teniste. Kõige väiksem toetus oli tema sõnul 116 000 krooni viie haljastus- ja heakorratöölise kuue kuu töötasude toetuseks.

Comarketi personalidirektor Aivo Andresson ütles Äripäevale, et luuakse kaupluse saalitöötajate, kassapidajate töökohti ning tegemist on täistööajaga kohtadega. „Praeguses majandussituatsioonis on igasugune riigi või kohaliku omavalitsuse abi ettevõtjatele teretulnud,“ vastas Andresson küsimusele, mida Comarket linna toetussüsteemist arvab.

Ühele kohale konkureeris personalidirektori sõnul 4-5 kvalifitseeruvat inimest.

„Sotsiaalsete töökohtade toetuse summa sõltub loodavate töökohtade arvust ja töölepingute kestusest,“ rääkis Teniste. Maksimaalne toetussumma on 4350 krooni, millele lisandub sotsiaalmaks ja töötuskindlustusmakse. Teniste sõnul on ettevõtte omafinantseering üks kolmandik.

„Huvi sotsiaalsete töökohtade loomise toetuse vastu oli suur," märkis Teniste. „Rahastati kõigi kaheksa toetustaotluse esitanud ettevõtja taotlused, kuid mõnel ettevõttel jäi taotlus esitamata seetõttu, et ettevõtte keskmine töötajate arv oli vähenenud koondamiste tõttu eelmisel kuue kuu jooksul,“ rääkis ta.

Tallinn tegi otsuse, võttes arvesse loodavate töökohtade arvu, palgataset, töökoormust ja taotluse realistlikkust ning taotleja asukohta, rääkis Teniste, kelle sõnul tehakse järgmised rahastamisotsused 30 päeva jooksul ning uued taotlused nende saamiseks on juba laekunud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. June 2009, 14:15
Otsi:

Ava täpsem otsing