Hiina piinab Google't

19. juuni 2009, 20:24

Hiina käsib Google’l oma otsingumootorit
piirata, et näidata oma mõjuvõimu otsingumootori liiga suureks kasvamise
pidurdamisel riigis ning väljendab ka poliitilisi riske Hiinas tegutsemisel,
kirjutab Financial Times.

Hiina valitsus teatas, et karistab Google’t käsuga sulgeda välismaised otsinguleheküljed pärast süüdistusi, et otsingu abil võib leida ka pornograafilisi linke. Google on teatanud, et teeb põhjalikku teeninduse ülevaatust ning on leidmas lahendusi tekkinud probleemile.

Pekingi selline samm on suurim vastulöök maailma juhtivale otsingumootorile Hiinas, mis alustas oma tegevust seal juba aastal 2005. Hiina interneti tsenseerijad püüavad maha rahustada massides tekkinud viha Pekingi püüete vastu paigutada igasse arvutisse n-ö lapsehoidja tarkvara, mis keelaks suure osa vaba interneti kasutusest.

„Kui need piirangud kestavad mõnest päevast kauem, avaldab see Google’i Hiina ärile tohutut mõju, sest liiklus kukub järsult kuna kasutajad ei suuda leida endale vajalikku välismaist infot näiteks reisimise ja ostlemise kohta,“ sõnas interneti valdkonna uuringufirma Analysys juht Edward Yu.

Hiinas on oma kohalik otsingumootor, kellele Google’i ahistamine kahtlemata väga sobib. Selleks on 59protsendilise turuosaga kohalik Baidu. Google püüdis temalt turuosa võtta sellega, et pakkus kasutajatele, erinevalt Baidu’st, erinevaid tasuta teenuseid nagu muusika allalaadimine.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. June 2009, 20:27
Otsi:

Ava täpsem otsing