Maxima: me ei tõsta hindu 40% kaupadest

26. juuni 2009, 11:07

Kuigi käibemaks tõuseb 1. juulist, ei
plaani Maxima Eesti oma poodides hindu tõsta ligi 40% kaupadest.

"Maxima klientidele ei tähenda käibemaksu tõus kindlasti automaatselt sama suurt hinnatõusu," vastas Maxima Eesti OÜ avalike suhete juht Erkki Erilaid Äripäeva tänasele päevaküsimusele selle kohta, kas ettevõtted plaanivad 1.juulist seoses käibemaksu tõusuga tõsta kohe ka hindu.

Erkki Erilaid ütles, et Maxima otsib aktiivselt koos tootjate-tarnijatega võimalusi hinnatõusu leevendamiseks, et vähemalt esmatarbekaupade osas ei peaks eestlased oma ostukäitumist oluliselt muutma. "Tänavuse aasta algul, kui Lätis kergitati käibemaksu 21%-ni, õnnestus Maximal mitmete tarnijatega võtta osa hinnatõusust enda kanda ning seeläbi kergendada lõpptarbijate olukorda. Loodan, et sarnane skeem töötab ka Eestis," märkis Erilaid. Tema sõnul Maxima lähipoodide ehk siis MAXIMA X kaupluste kaubavalikust ligi 40% toodete hindu juulis ei tõsteta. "Selle neljakümne protsendi hulka jäävad kindlasti kõige populaarsemad tooted," arvas Erilaid ja selgitas, et see tähendab, et peamiste toidukaupade hindu ei kergitata. Populaarseimate toodete hinnad jäävad endiseks ka Maxima supermarketites ja hüpermarketis. "Edasine sõltub juba läbirääkimistest tootjate-tarnijatega, sest nagu statistika näitab, pole jaekaupmeestel tänavu kasumit, mille arvelt marginaale veelgi langetada."

"Arvan, et maksutõusude mõju leevendada aitab ka see, et alates eelmise aasta suvest on Maximates peamiste toidukaupade hinnad keskmiselt juba viiendiku võrra vähenenud," ütles Erilaid.

Erilaid mainis, et praegu majanduses toimuv näitab, et toiduainete hinnad võivad veel pisut alaneda, kuid suurem hinnalangus ja tarbimise järsk vähenemine on juba läbi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. June 2009, 11:07
Otsi:

Ava täpsem otsing