Venemaa jaemüügikett alandas järsult hindu

ÄP praktikant 01. juuli 2009, 15:02

Täna alustas Vene Föderatsiooni suurim
jaemüügikett madalate hindade kampaaniat, mis on vastuseks peaminister Vladimir
Putini avalikule kriitikale, et juurdehindlused on liiga kõrged, kirjutas
Nezavisimaja Gazeta.

1. juulist X5 Retail Groupi Pereskrestoki supermarketis langeb hind eeldatavasti 30 kuni 80 protsenti ja rohkem kui 3000-lt erinevalt tootelt. Seda lubas ametlikult X5 Retail Group, kellele kuuluvad supermarketid Perekrestok, Pjaterotðka ja Karusel.

24. juunil tegi peaminister äkkvisiidi Groupi Perekrestoki supermarketisse ja avastas, et paljud lihatooted olid ülehinnatud. Eriti jahutatud sealiha, mille eest tuli tasuda rohkem kui kahekordne summa. Peaministri arvates oli see liig. Ka X5-e peadirektor Juri Kobaladze nentis, et hindu tuleb kohe kärpida.

„Haldusmeetmeid kasutades on võimalik saavutada vaid hindade lühiajaline langus. Tulevikus võib ees oodata aga veelgi suurem hüpe. Alternatiiviks võiks olla tõeline konkurents, mis tõenäoliselt kunagi ei tule,“ ütles kindlustusgrupi Meþregiongaranti direktor Jevgeni Potapov. „Organisatsioonide vaheline tõeline konkurents võiks olla Venemaa peamine eesmärk, aga sellega ei tegeleta praegu,“ lisas ta.

„Põhiline probleem on kvaliteetsete turunduskanalite puudus, mis on madala konkurentsi tulemus. Niivõrd olulisi probleeme pole meie arvates lühikese aja jooksul võimalik tõhusalt lahendada,“ lausus Finam Menedþmenti börsianalüütik Maksim Kljagin.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. July 2009, 16:32
Otsi:

Ava täpsem otsing