Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Laulu- ja tantsupeol kauplejad lepivad õilsa kahjumiga

Katariina Krjutshkova 03. juuli 2009, 00:00

AS A. Le Coq, kellel on üldlaulu- ja tantsupeol joogimüügi ainuõigus, müügikasumile panustama ei hakka.

"Ma ei taha suurusjärkudega spekuleerida, kuid see arv on kindlasti miinustes," kommenteeris A. Le Coqi juhataja Tarmo Noop eeldatavat kasumit. A. Le Coqile, kes on laulu- ja tantsupeo suursponsor, on üritusel osalemine pelgalt turundusüritus. Noop lisas, et praegust majandusolukorda arvestades ei saa hindu tõsta ja need jäävad samasuguseks nagu mullusuvistel üritustel.

Ka Premia, kellel on laulu- ja tantsupeol jäätiste ainumüügiõigus, lubas, et jäätise hind on üritusel harjumuspärane. Kuna Premia on laulu- ja tantsupeo suursponsor, ei looda nad kasumit teenida. "Tõenäoliselt lõpetame miinustes," ütles Premia turundusdirektor Katre Kõvask ja lisas, et laulu-ja tantsupeo spondeerimine on pigem ilus võimalus, mitte kasumi tagaajamine.

Hotellidele on selline suurüritus nagu üldlaulu- ja tantsupidu tipphetk, kuid sel aastal võib Tallinnas veel mõne vaba toa leida.

Olümpia hotelli turundusdirektori Killu Maidla sõnul on Reval Hotelsi hotellid peaaegu välja müüdud. "Laulupidu on alati linnas lisanõudlust tekitanud, kuid viimastel aastatel ei saa öelda, et kõik hotellid oleksid sajaprotsendilise täitumusega," ütles ta.

Viru hotelli omava SOK Eesti kommunikatsioonijuht Kadri Lainas teatas, et viimasel üldlaulu- ja tantsupeol olid nende hotellis kõik toad täis, sest turusituatsioon oli teine.

Samas nentisid hotellide esindajad, et suure osa tubadest hõivavad välismaalased. Radisson SASi müügi- ja turundusdirektori Bastian Gaerneri sõnul on neil praegu pooled kliendid kindlasti välismaalased.

Viie aasta taguse ajaga on turvatöötajaid suurpeol korda hoidmas enam kui saja võrra vähem. Securitylt on väljas üle 50 töötaja, G4S turvajaid on umbes 170. Ka saavad üldlaulu- ja tantsupidu turvavad G4S töötajad sel aastal ligi kümme protsenti vähem palka. "Palgad ei saa ju olla võrreldavad sellega, mis eelmistel aastatel on olnud välisüritustel," lausus G4S Eesti ASi turvajuht Kristiina Eelmaa.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:08
Otsi:

Ava täpsem otsing