Konkurentpangad jätkavad intressi fikseerimist

03. juuli 2009, 19:34

Ehkki Swedbank lõpetas eluasemelaenu
intresside fikseerimise, pakuvad seda edasi nii SEB, Sampo Pank kui ka Nordea
Pank.

SEB pakub endiselt eurolaenude intresside fikseerimist, teatas pank vastuseks Äripäeva järelpärimisele. Siiani on seda kasutanud 10% SEB eluasemelaenu klientidest.

"Sampo Pank pakub ka täna jätkuvalt võimalust oma eluasemelaenu intress fikseerida pikemaks perioodiks kui kuus kuud," sõnas Sampo Panga personaal- ja jaepanganduse direktor Tõnu Vanajuur. Ta lisas, et intressi fikseerimise võimalust on kasutanud väga väike hulk Sampo Panga eluasemelaenu klientidest, ligikaudu 5%.

Nordea Pank Eesti tootejuhtimise osakonna juhataja Loit Linnupõld ütles: „Nordea Pank ei plaani hetkel peatada fikseeritud intressiga laenude väljastamist ja viimasel ajal puudub selle järele ka nõudlus."

Linnupõld lisas, et Nordea pakub alternatiivina intressitõusu piiranguga eluasemelaenu, mida kliendid praeguses turusituatsioonis rohkem eelistavad. "Kliendi jaoks on see soodsam ja sisuliselt annab sama efekti kui fikseeritud intressiga eluasemelaen," kommenteeris Linnupõld.

Nordea Pangas jääb nende laenude hulk, mille intress on fikseeritud või piirangutega, alla 10 protsendi kogu laenuportfellist.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. July 2009, 17:02
Otsi:

Ava täpsem otsing