Leito: Delfi Eesti bilansis Delfi ostuks võetud laen

05. juuli 2009, 13:42

Ekspress Grupi juhatuse esimehe Priit Leito
sõnul kajastub seoses 2008. aastal toimunud Delfi Eesti ühinemisega oma
emafirmaga Delfi Eesti bilansis Delfi ostuks võetud laen ja Delfi Eesti
kasumiaruandes laenult arvestatud intressid.

"Seetõttu tuleb Delfi Eesti äritegevust hinnata tema EBITDA (kulumieelne ärikasum) järgi. Delfi Grupi EBITDA oli eelmisel aastal 36,2 miljonit krooni, mis olulisel määral aitas teenindada sündikaatlaenu" selgitas Leito, kuidas Ekspress Grupp plaanib toime tulla portaali jooksvate kulude ja laenude teenindamisega.

Äripäeva peadirektor Igor Rõtov leidis, et Delfi majandustulemus kinnitab Ekspress Grupi varasema investeerimisotsuse liigset optimistlikkust.

„Samas on Delfi säilitanud turuliidri positsiooni nii Lätis, Eesti kui ka Leedus. Delfi tuleviku jaoks on kriitiline, kas nad suudavad jooksvate tuludega katta hiigellaenu intressi,“ rääkis Rõtov.

Delfi sai 2008. aastal laenu Ekspress Grupilt, mille põhiosalt arvestatud aruandeperioodi intressikulud moodustavad 55,2 miljonit krooni (2007. aastal 19 miljonit krooni), selgus ettevõtte majandusaastaaruandest.

Uudisteportaal Delfi sai eelmisel aastal 36 miljonit krooni kahjumit, aasta varem oli kahjum kümme miljonit krooni.
2008. aastal ulatus ettevõtte käive 59,5 miljoni kroonini, mis on kaks korda suurem üle-eelmise aasta 27,3 miljonist kroonist, seisis läbi Ekspress Grupi Hans H. Luige suuromandusse kuuluva ettevõtte mulluses majandusaasta aruandes.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. July 2009, 14:53
Otsi:

Ava täpsem otsing