Medvedev: endine naftamagnaat peab oma süüd tunnistama

05. juuli 2009, 15:48

Iga katse armu anda kunagisele Venemaa
rikkaimale mehele ja nüüd kõige tuntumale vangile Mihhail Hodorkovskile peab
olema protseduurireeglitega kooskõlas, muu hulgas ka süü omaksvõtmine, ütles
Venemaa president Dmitri Medvedev.

Mihhail Hodorkovski on 4000 miili kaugusel Moskvast vanglas, kirjutas CNN.

"Mis puutub võimalust armu anda Hodorkovskile või kellelegi teisele, siis peab see protseduur olema läbi viidud vastavalt meie riigi reeglitele. Teiste sõnadega, too isik peab esitama apellatsiooni presidendile, tunnistama süüd sooritatud kuriteo eest ning otsima sobivat lahendust," rääkis Medvedev.

Venemaa president lükkas kõrvale jutud võimalikust armuandmisest, öeldes, et praegusel hetkel ei ole sel teemal midagi arutada.

Hodorkovski oli enne vangistust naftaettevõtte Jukos juht, mis oli varem Venemaa suurim naftatootja. Praegu kannab mees 9aastast vanglakaristust pettuse ja maksudest kõrvalehoidmise eest.

Medvedev kirjeldas korruptsiooni kui väga tõsist Venemaa haigust ning rõhutas vajadust sellega võidelda.

Endine naftamagnaat on vangistatud Krasnokamenski linna läheduses asuvasse töölaagrisse. Hodorkovski on vanglas 2003. aastast.

Hodorkovski on rahastanud opositsiooniparteisid. Tema sõnul oli kohtuprotsess osa Kremli kampaaniast, et teda hävitada ning võtta temalt ettevõtte, mille ta ehitas üle erastamise ajal 1990ndatel. Kreml on eitanud oma osalust Hodorkovski allakäigus.

Naftakompanii Jukos on olnud pärast Hodorkovski vahistamist prokuröride ja maksuametnike huviorbiidis ning 27,5 miljardi dollari suurune nõue tagastada makse on ettevõtte hävitanud. Lisaks on kohus nõudnud Hodorkovskilt ja tema partnerilt umbes 600 miljonit dollarit maksuraha.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. July 2009, 15:50
Otsi:

Ava täpsem otsing