Viru vangid saavad Norra toetusel ametit õppida

06. juuli 2009, 12:35

Norra finantsmehhanismist rahastatud
projekti "Eesti Vanglasüsteemi tugevdamine“ raames algasid Viru vanglas täna
kinnipeetavatele kutseõppekursused, kus osaleb kokku ca 200 kinnipeetavat,
teatas justiitsministeerium.

Projekti üks peamisi eesmärke on aidata noortel vangidel omandada eluks vajalikud baasoskused, et nad ei asuks vanglast vabanedes taas kuritegelikule teele. Selleks pakutakse kuni 24 aastastele kinnipeetavatele erinevaid kutseõppe võimalusi.

Norra finantsmehhanismi abiga on Viru vanglas sisustatud kaasaegse suurköögitehnikaga kutseõppeklass kokkadele ja kondiitritele, arvutiõppeklass 16 arvutikomplektiga ning klassiruum keskkonnatehnika lukksepa eriala õpetamiseks – kokku ligi kolme miljoni krooni eest.

Vange koolitavad kursustel Rakvere Ametikool ning Narva Kutseõppekeskus. Projekti raames viiakse läbi: keskkonnatehnika lukksepa, arvuti algõppe, projekteerimisprogrammi „Auto-Cad“, keevitaja ning toiduvalmistamise kursused.

Kursuste lõppedes väljastavad koolid noortele vangidele vastava eriala kursuse läbimise kohta tunnistuse. Seeläbi avardatakse kinnipeetavate võimalusi peale vanglast vabanemist tööturule sisenemiseks.

Lisaks vangide kutseõppele rahastatakse Norra finantsmehhanismist erinevaid koolitusi ka ca 300le Viru vangla töötajale. Muuhulgas viiakse teenistujate seas läbi meeskonnatöö- ja juhtimiskoolitusi, kriisi- ja enesekaitsekoolitusi, enesekehtestamise kursusi ning valvurite baasõpet.

Projekti "Eesti Vanglasüsteemi tugevdamine" rahastamistaotlus esitati 2006. aastal ning rahastamise otsus saabus 2007 aasta sügisel. Projekti kogusumma on 712 672,00 eurot, millest 85 % moodustab välisabi ning 15 % omafinantseering.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. July 2009, 12:35
Otsi:

Ava täpsem otsing