Prantsuse minister jagas hoope pankurite boonustele

22. juuli 2009, 15:08

Pangad, mis on hakanud maksma uuesti oma
töötajatele garanteeritud boonuseid, on täielik häbi ning neid tuleks ohjeldada
G20 kohtumisel septembris, ütles Prantsuse rahandusminister Christine
Lagarde.

Lagarde kirjeldas seda kui vanade kommete naasmist ning hurjutas G20 riike probleemide homse varna lükkamise pärast ning kutsus üles ohjeldama pankade boonusepraktikat, mis julgustab liigset riskide võtmist, kirjutas Financial Times.

"Ma arvan, et see on täielik häbistus, et makstakse mitu aastat garanteeritud boonuseid või et mõned inimesed mõtlevad vanade kompensatsioonide ennistamisest ebapiisava suhtega kompensatsiooni ning panga soorituse ja riskide juhtimise vahel," rääkis Lagarde intervjuus.

Mõned rahvusvahelised globaalsed pangad, muuhulgas Citigroup, Deutsche Bank ja Nomura, on pakkunud töötajatele mitmeaastaseid garantiisid ning pangad on säilitanud võtmetöötajad, kuigi nad on kinnitanud, et seda on rakendatud vaid kõige andekamate suhtes.

Prantsuse pangad nõustusid loobuma sellistest maksetest ja ühendama boonused panga kasumlikkusega. Kui pangad ei järgi reegleid, võib neile esitada kõrgema kapitalinõude.

Suurbritannia finantsteenuste amet hoiatas sel nädalal, et pangad, mis on nõustunud garanteerima tegevjuhtidele preemiaid rohkem kui aasta jooksul, riskivad kõrgete trahvidega.

Lagarde ütles, et kõik juhtivad majandused peaksid kiiresti üle võtma sarnased põhimõtted, mis pakuti välja G20 riikide keskpankurite ja rahandusministeeriumide rahandusstabiilsuse nõukogus.

"Meil on reeglid olemas. Siin ei ole küsimus jalgarata leiutamises. Siin on küsimus nende reeglite kohandamises, milles on juba kokku lepitud. Ning nende täitmine peaks olema kõige tähtsam prioriteet," rõhutas naine.

Lagarde möönis, et Prantsuse pankadel oli raske kehtestada tasudele kõrgemaid standardeid, kuna see võib nad tööjõuturul halba olukorda panna.

"Pole aus, et mõned mängijad mängivad reeglite järgi ja teised mängijad, eriti kui nad on kõrgelt tasustatud, lihtsalt ignoreerivad neid," ütles minister.

Tema sõnul on Pariis kui finantskeskus proovinud kasu saada oma paremast universaalse panganduse ärimudeli mainest ja regulatiivsest süsteemist ning samuti Londoni tuhmunud imidžist.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. September 2009, 12:13
Otsi:

Ava täpsem otsing