RMK noppis poolaastaga 18 miljonit krooni

22. juuli 2009, 11:04

RMK esimese poolaasta müügitulu oli 524
miljonit krooni ja puhaskasum 18 miljonit, samas vähenes
metsamaterjali müük viiendiku võrra.

2009. aasta esimese poole müügituludest teenis RMK 96 protsenti ehk 502 miljonit krooni metsamaterjali müügist. RMK müüs 1,04 miljonit kuupmeetrit metsamaterjali, mis on viiendiku võrra vähem kui mullu samal ajal.

Keskmiseks müügihinnaks kujunes 484 krooni kuupmeetri eest. Müüdava puidu hind on aastatagusega võrreldes langenud 36%. Tulu kasvava metsa raieõiguse müügist ja teistest tegevustest moodustas esimesel poolaastal kokku 22 miljonit krooni.

"Vähenenud turunõudlus ning sellega kaasnenud hinnalangus on sundinud RMKd vähendama raie- ja müügimahte," ütles RMK juhatuse esimees Aigar Kallas. "Tänu möödunud aastal läbi viidud ümberkorraldustele on õnnestunud kärpida ka kulusid ja oleme ots-otsaga kokku tulnud. Näiteks tööjõukulud on aastatagusega võrreldes vähenenud ligi saja miljoni krooni võrra," lisas ta.

Teist poolaastat prognoosib RMK juhi kinnitusel optimistlikumana. "Müügilepingud on sõlmitud ning kavatseme esimese poolaasta jooksul vähem raiutud puidu koguse teise poolaasta jooksul turule tuua," kinnitas Kallas. Sellega loodab RMK katta saeveskite kasvanud nõudluse palgi järele ja pakkuda täiendavaid tööhõivevõimalusi nii metsas kui puitu töötlevas tööstuses, lisas ta.

Igaüheõigusel tuginevate looduskasutuse võimaluste pakkumiseks ja elanikkonna loodusteadlikkuse edendamiseks kasutas RMK 2009. aasta esimesel poolaastal kokku 22 miljonit krooni. Jahindusest (jahipakettide, jahisaaduste ja jahilubade müük) teenis RMK esimese kuue kuuga 4,4 miljonit.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. Lisaks loob RMK puhkevõimalusi Eesti riigimetsas ja kaitsealadel ning kujundab loodusteadlikkust. RMK majandab 38% Eesti metsadest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. July 2009, 12:07
Otsi:

Ava täpsem otsing