Kristel Meos rajab edasise karjääri privaatpangandusele

23. juuli 2009, 16:22

Kristel Meos ei soostunud Äripäevale
ütlema, kuhu ta Swedbanki privaatpanganduse juhi kohalt suundub, kuid tunnistas
jätkamist samas valdkonnas ning plaanist uuel kohal varasemat kogemustepagasit
kasutada.

17. augustil lõpeb Kristel Meosel nii Swedbanki privaatpanganduse divisjoni juhi kui ka juhtkonna liikme roll. Privaatpanganduse divisjoni etteotsa asub varasem krediidiriski juht Vaiko Tammeväli. See, kas Tammeväli ka Swedbanki juhtkonna liikmeks saab, pole veel määratud.

Enamus Swedbanki privaatpanganduse divisjoni kliente kuulub privaatpanganduse osakonna alla, mida hakkab juhtima senine liisingu divisjoni juht Gunnar Toomemets. Teine osakond, personaalne varahaldus, hoolitseb Swedbanki kõige jõukamate klientide vara hea käekäigu eest.

Äripäeva küsimustele vastab Swedbanki privaatpanganduse divisjoni juht Kristel Meos.

Miks lahkute, kas siin on seos Balti üksuste integreerimisega Rootsi emapangaga või hoopis klientide rahulolematusega või on siiski mingi muu põhjus?

Ikka muu põhjus, sest need kaks esimest väidet ei ole täpsed. Swedbanki Eesti privaatpanganduse üksust ei ole Rootsi omaga integreeritud, vaid see toimib ühe Baltikumi organisatsiooni osana.

Kas on plaanis ühendada Eesti privaatpanganduse divisjon emapanga omaga Rootsis?

Ei tea. Küll aga on Swedbanki grupi tasemel juba mõni aasta jagatud omavahel parimat privaatpanganduse alast praktikat.

Mitmed juhtivad töötajad on Swedbankist ära läinud või minemas. Tekib küsimus: miks?

Swedbank on väga suur organisatsioon, nii et inimeste liikumine on loomulik. Uudisel, et privaatpanganduses juhtkond vahetub, on mitu tasandit. Mina lahkun privaatpanganduse divisjoni juhi kohalt, asemele tuleb Vaiko Tammeväli. Otsus on tekkinud kokkuleppel pangaga ja üks põhiline asi on see, et olen 13 aastat panganduses töötanud ja sellest seitse aastat privaatpanganduses ning ka selle ülesehitamise juures olnud. Tunnen, et võiksin ennast ka mujal proovile panna.

Kas initsiatiiv tuli ikkagi teilt, mitte pank ei teinud ettepanekut lahkuda?

Lahkumise tingimused said kenasti kahepoolselt kokku lepitud, sealhulgas ka minu seniste tööülesannete edasiandmine.

Kuhu te siis siirdute?

Sellele on vara vastata. Praegu olen veel mõtetega senise töö juures ja saan rääkida sellest, et Swedbanki privaatpangandus on väga tugevatel alustel. Arvan, et see on nii Eesti kui kogu Baltikumi parim privaatpangandus. 1,5 miljardit eurot on varade maht, mis Eesti varakamad ja mõjukamad inimesed on pangale usaldanud ja mille osas meie professionaalsed privaatpankurid klientidele nõu annavad. Üksus on kasumlik ja efektiivne. Meil on väga tugev meeskond.

Mina usun ja pank samuti, et sel äril on kasvupotentsiaali. Praeguses keskkonnas küll aeglasem kui kaks kuni neli aastat tagasi. Kui aga vaatame seda staadiumi, kus Eesti praegu oma arengus on, on tegemist kasvuäriga.

Ja sellegipoolest lahkute, kuigi näete selles valdkonnas perspektiivi?

Jah. Ma näen privaatpanganduse äril arenevates riikides perspektiivi, kuigi kasvutempo on paar aastat aeglasem. Lahkumise peamine põhjus on see, et olen seitse aastat privaatpangandust juhtinud. Oleme loonud tugeva baasi varakate isikute finantsalaseks teenindamiseks. Äri töötab. Nüüd on endal aeg edasi liikuda, anda kellelegi teisele võimalus. Näidata, mida veel on võimalik teha.

Kas lahkute pangandussfäärist?

Nagu öeldud, on edasisest veel vara rääkida. Minu teadmiste ja kogemuste baas on seotud panganduse ja finantsturgudega ning klienditeenindusega. Olen seda valdkonda nautinud ja midagi saab selles valdkonnas ka edasi tehtud.

Äkki lähete LHVsse privaatpangandust looma?

(Naerab - toim) Ei lähe. Ma usun, et privaatpanganduse äri on Eesti turul kasvuäri, nii et ei välista, et selles valdkonnas saab edasi tegutsetud.

Kas jääte Eestisse?

Plaanid veel täpsustuvad. Praegu saan välja öelda, et suvi on puhkuse aeg ja aeg, kus ma esimest korda ei pea töömeile lugema. Edasised plaanid teen oma tugevusi kasutades, mida ma olen üles ehitanud Hoiupanga, Hansapanga ja Swedbanki ajaloo jooksul.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. October 2009, 17:01
Otsi:

Ava täpsem otsing