Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Majanduses saabub W-ajastu

23. juuli 2009, 18:24

Tunnustatud majandusuurija John Caslione
kinnitusel sarnaneb majanduse liikumise graafik edaspidi ridamisi W-tähtedega
ning seda tänu globaliseerumisele.

Majandustsüklid ei tule enam kunagi samasugused kui enne, me saame näha rohkem järske kõikumisi ja lühemaid jõukuseperioode, rääkis GCS Business Capitali asutaja ja juht John Caslione eile CNBC-le.

Vanas stiilis majandustsükkel hulgale kasvuaastatele järgneva langusega globaliseerumisega kaasneva volatiilsuse tagajärjel enam ilmselt ei kordu: „Mida me nüüd nägema hakkame... on tõsiasi, et liigume... rodu W-de juurde. Oleme tõesti sisenenud, nagu me nimetame, turbulentsi ajastusse.“

„Mis meil võib tulla, on neli, viis, kuus või 15 kuud edu ning seejärel mõned kuud allamäge,“ lisas ta.

Caslione ja turundusguru Philip Kotleri mais ilmunud raamat "Chaotics" seab endale ülesandeks aidata ettevõtjail tajuda kõikumiste allikaid, kujundada hindu strateegiliselt ja kohandada tooteid tarbijate uutele vajadustele vastavaks.

„Järgmine alguspunkt on siis, kui inimesed hakkavad endalt pärima: kuhu see uus majandustsükkel jääb?,“ selgitas Caslione, rõhutades ettevõtete vajadust mõelda taas pikemalt ette ning kohaneda uute tõsioludega. „Oleme rõhunud lühiajalisele kasumlikkusele ja liiga lühikeses perspektiivis kasvule,“ märkis ta.

Caslione arvates võib uues turbulentses majanduskeskkonnas USA praegune 9% tööpuudus kujuneda normiks varasema 4% asemel.

Caslione ja Kotleri raamatu täispealkiri kõlab: „Chaotics: The Business of Managing and Marketing in The Age of Turbulence“ (Kaootilisus: juhtimine ja turundus turbulentsi ajajärgul - toim).

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. July 2009, 18:24
Otsi:

Ava täpsem otsing