Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ministeerium: seaduslik puskariajamine soodustaks joomarlust

23. juuli 2009, 18:57

Sotsiaalministeerium leiab, et kodus
väikeses mahus kange alkoholi tootmise lubamine ainult süvendaks Eestis niigi
suurt alkoholi tarbimist.

"Seadustades kodus aetud kange alkoholi valmistamise ja müümise, soodustame niigi suurt alkoholitarbimist," teatas sotsiaalministeerium vastuseks küsimusele, kas väiketootmises võiks olla lubatud piiritusjookide nagu setu handsa ajamine, kirjutab Postimees.

"Kodusel teel valmistatud alkohoolsete toodete valmistamistingimusi ja kvaliteeti on raske hinnata, puudub kvaliteedi järelvalve, mistõttu võivad suureneda alkoholimürgistuse juhud ning teised tervisekahjud," selgitati ministeeriumist.

Üheks alkoholi tarbimise vähendamise meetmeks on alkohoolsete jookide kättesaadavuse piiramine, rõhutab sotsiaalministeerium, kes ei olnud nõus puskariajamist ka väiketootmiseks pidama.

Alkoholi legaalne käitlemine eeldab toote registreerimist riiklikus alkoholiregistris vastavalt õigusaktides sätestatud korras, see tähendab, et kogu käideldav alkohol on registreeritud, vastab alkoholi määratlemise, kirjeldamise ja müügiks esitlemise nõuetele ning kange alkohol peab olema maksumärgistatud, rõhutas sotsiaalministeerium.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. July 2009, 18:57
Otsi:

Ava täpsem otsing