Harry Potteri kuues tulemine

Signe Sillasoo 24. juuli 2009, 00:00

Kõik Potteri fännid võivad rõõmustada, sest aasta oodatuim perefilm jõuab juba sel nädalal kinno, jutustades loo Harry (Daniel Radcliffe) ja tema kaaslaste kuuendal kooliaastal toimuvast.

Film viib vaataja muinasjutulisse maailma, kus Voldemort tugevdab oma haaret nii mugude kui ka võlurite üle. Koos Dumbledore'iga (Michael Gambon) astub Harry talle aga vastu - nad asuvad otsima võtit Voldemorti jõu murdmiseks. Selleks kutsuvad nad appi vana sõbra ja kolleegi, professor Horace Slughorni (Jim Broadbent), kes võib omada väärt teavet, mis võiks neile selle ülesande juures kasuks tulla.

Lisaks Voldemorti vastu astumisele tunneb Harry muret ka Sigatüüka kooli pärast. Tundub, et see pole enam pooltki nii turvaline varjupaik, kui ta varem olnud on. Hädaoht ja tragöödia võivad varitseda ka tarkusetempli müüride vahel.

Režissöör David Yatesi sõnul on seekordne osa eelmistega võrreldes mõnevõrra küpsem, keerulisem ja pingelisem. Tema kinnitusel on järgitud täpselt J. K. Rowlingu lugu, nii et kõigile loo austajatele peaks film pakkuma äratundmisrõõmu, Harry Potteri saagast mitte teadvatele väiksematele ja suurematele vaatajale aga lihtsalt põnevat vaatamist.

Näha saab tegijate sõnul maalilisi kaadreid, hirmujudinaid tekitavaid episoode ja kaasaelamist pakkuvaid olukordi.

"Ma mäletan, kui kinno jõudis "Jurassic Park", mis oli üsna vägivaldne film. Ent kuna see oli Steven Spielbergi loodud, siis ütlesid paljud inimesed, et lastele peaks see meeldima. Ja ma arvan, et see on tõsi ka Harry Potteri puhul," mainis Yates.

"Ma arvan, et valitseb suurem tolerantsus selle suhtes, mida me publikule näidata võime. Vaatajad teavad seda maailma, on lugenud toimuvast ja seda kõike juba kogenud. Seetõttu suudame me pakkuda vaatajale mõnevõrra rohkem kui ehk teised filmid," selgitas ta positiivselt.

Puhkamiseks pole aga režissööril aega, sest juba on töös ka järgmine Potteri film - "Harry Potter ja Surma vägised". Pärast selle kinolinale jõudmist tõotab aga saagale lõpp tulla.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:03
Otsi:

Ava täpsem otsing