Sildmäe ettevõtted teenisid mullu suuri kahjumeid

24. juuli 2009, 10:23

2008. aasta ei olnud Äripäeva Mõjukate
topis figureerinud ja Dividendi topis kolmandale kohale jõudnud ettevõtjale
Toomas Sildmäele kuigi edukas, kuna nii Finest Group kui ka Sencel tõid koju
üüratud kahjumid.

Finest Groupi kahjum 2008. aastal 80 miljonit suurem kui aasta varem küündides 102 miljoni kroonini, selgus ettevõtte majandusaasta aruandest.

Toomas Sildmäe, kelle vara väärtuseks hinnati Äripäeva Rikaste topis rohkem kui 621 miljonit krooni (70. koht tabelis - toim), teine ettevõte AS Sencel, mis tegeleb investeerimisega väärtpaberitesse ja muudesse finantsinstrumentidesse, sai kokku 127,4 miljonit krooni kahjumit. Finantsinvesteeringutest tekkis 94,9 miljonit krooni miinust. Eesti haldurite hallatavate investeerimisportfellide tootlus oli -42,3 miljonit krooni.

Finest Groupi ainukese juhatuse liikmena sai Sildmäe eelmise aasta eest juhatuse liikme tasu summas 2,6 miljonit krooni, mis on üle miljoni krooni enam kui 2007. aastal.

2008. aasta puhaskahjum 102,5 miljonit krooni kaetakse eelmiste perioodide kasumi arvelt.

Ettevõttes töötas 13 inimest ning nende töötasufond küündis rohkem kui 6 miljoni kroonini (2007. aastal 5,5 miljonit krooni).

Aruandes oli kirjas, et grupi majandusaasta tulemused olid mõjutatud rahvusvahelisest finantskriisist ja kogu Eesti majanduskasvu pidurdumisest.

Senceli 127,4 miljoni kroonise kahjumi oli investeerimisportfellide väärtuse langus. Veel 2007. aastal teenis Sencel üle 8 miljoni krooni puhaskasumit.

Äriprojektide finantseerimiseks võttis omanik investeerimisportfellidest raha välja ning sõlmis väärtpaberite tagatisel uued laenulepingud Swedbankiga. Investeerimisportfellidest laekunud rahast kustutati eelmisel majandusperioodil tekkinud võlakohustusi 79,7 miljoni krooni ulatuses ning väljastati uusi laene summas 28,9 miljonit krooni.

Ainuaktsionär Sildmäe plaanib 2009. aastal jagada Senceli osadeks ning jätkab investeerimisega ka järgmisel aastal. Kahjum kantakse jaotamata kasumi hulka.

Toomas Sildmäed ennast pole Äripäeval õnnestunud kommentaariks tabada.

Sildmäele kuuluvate OÜ Henbury ja Safe Investments OÜ aruandeid äriregistris veel pole ning mõlemad ettevõtted on loodud läinud aasta esimeses kvartalis.

Finest Group omab 35%list osalust äriühingus Fine Wine OÜ, mis tegeleb kvaliteetveinide, kange alkoholi ja karastusjookide maaletoomise ning turustamisega Balti riikides ning 25%-st osalust ASis Wellmann Invesco, mis tegeleb kinnisvaraarendamisega Leedus ja Bulgaarias.

Finest Groupi alla kuuluvad Scanfinest OÜ (kahjum 2008. aastal 22,4 miljonit krooni), Silfin AS, Goodland Holding OÜ, Novatex Arendus OÜ (Goodland Holdingu tütar) ja Hiiram Kinnisvara.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. September 2009, 11:16
Otsi:

Ava täpsem otsing